“Харківські угоди”: суд дозволив арештувати двох міністрів часів Януковича

Суд за клопотанням Державного бюро розслідувань дозволив затримати двох ексміністрів, які готували Харківські угоди.

Печерський райсуд Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою колишнім міністру закордонних справ та міністру юстиції України, які підозрюються в держзраді. Про це повідомляє пресслужба Офіса генпрокурора 23 вересня.

Мова йде про міністрів часів президента-втікача Віктора Януковича Костянтина Грищенка та Олександра Лавриновича.

Слідство встановило, що в квітні 2010 року підозрювані, діючи на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній та економічній безпеці України, в порушення Конституції та законодавства України погодили угоду між Україною та Російською Федерацією без зауважень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Є великі проблеми зі шпигунами”: чому Зеленський звільнив Демченка та хто наступний

Тоді ж було підписано та ратифіковано угоду, якою на 25 років продовжено строк перебування Чорноморського флоту РФ на території України.

“Це створило сприятливі умови для подальшого переоснащення та модернізації озброєння Чорноморського флоту Російської Федерації, а також його збільшення на території АР Крим та міста Севастополя, замість виведення з України”, зазначається в повідомленні.

Зараз підозрювані переховуються від органів досудового розслідування за межами території України та оголошені у розшук.

21 квітня 2010 року у Харкові Віктор Янукович підписав від імені України угоду між Україною та РФ. Цим документом на 25 років продовжили строк перебування Чорноморського флоту РФ у Севастополі. Янукович це зробив під приводом отримання знижки на природний газ.

Торік Рада національної безпеки й оборони доручила СБУ перевірити на предмет державної зради ратифікацію угоди 236 народними депутатами. СБУ обшукала Верховну Раду, Кабінет міністрів і РНБО.

У липні підозри в держзраді за погодження Харківських угод повідомили колишнім міністру закордонних справ Костянтину Грищенку і юстиції Олександру Лавриновичу.