До “референдуму” на Запоріжжі залучать 1,5 тис. осіб. СБУ ідентифікувала кожного

Служба безпеки України ідентифікувала понад 1,5 тис. осіб, яких Росія планує залучити до організації псевдореферендуму на тимчасово окупованій території Запорізької області.

Зробити це вдалося завдяки перехопленню документів російських загарбників. Папери регламентують організацію “референдуму”, повідомила пресслужба СБУ 23 вересня.

“Встановлено особи більш як 1 тис. російських силовиків, яких планують залучити до “охорони” заходів псевдоголосування. Серед них підрозділи Росгвардії, воєнної поліції збройних сил Росії та російського МНС. Допомагати їм мають зрадники і колаборанти зі складу “главного управлєнія МВД по Запорожской області”, а також приватні охоронні фірми, підконтрольні спецслужбам РФ”, йдеться в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Голосування” під дулами автоматів як у Маріуполі проводять псевдореферендум

Також СБУ отримала повний список ворожих поплічників, які погодились очолити так звані тервиборчкоми ідентифіковані понад 390 колаборантів.

“СБУ встановила всіх організаторів незаконної діяльності, їх установчі дані та місця перебування”, додали у відомстві.

Кримінальне провадження здійснюється за трьома статтями.

23 вересня так звані референдуми про приєднання до складу Російської Федерації розпочалися на чотирьох захоплених територіях України.

20 вересня російська окупаційна “влада” на захоплених територіях сходу України заявила про проведення 23-27 вересня так званих референдумів про приєднання до Росії”.

На Херсонщині про “референдум” заявив колаборант Володимир Сальдо. Також про псевдореферендум заявив колаборант з окупованої частини Запорізької області Євген Балицький.

21 вересня президент Росії Володимир Путін заяив, що його країна “підтримає рішення жителів Донбасу, Херсонщини і Запорізької області” щодо проведення так званих референдумів.

Світова спільнота встигла відреагувати на такі наміри окупантів та заявила про невизнання результатів “голосування”.