В ISW припустили, чому рф провела обмін полоненими в день оголошення мобілізації

Звільнені з полону "азовці"

У ISW додали, що під час масштабного обміну полоненими в Україну були повернуті, зокрема, захисники “Азовсталі”

Влада рф, ймовірно, провели з Україною масштабний обмін полоненими в день оголошення мобілізації, щоб применшити значення цього обміну. Про це повідомляє американський Інститут дослідження війни (ISW).

“Кремль, ймовірно, спробував применшити значення обміну полоненими з Україною, який вкрай непопулярний серед російських націоналістів і мілблогерів, зробивши обмін в той же день, коли путін оголосив про часткову мобілізацію”, – зазначили аналітики.

У ISW додали, що під час масштабного обміну полоненими в Україну були повернуті, зокрема, захисники маріупольського заводу “Азовсталь” – лідери батальйону “Азов”, яких в росії пропагандисти називали нацистами і широко розрекламували їх захоплення в полон.

“Крайні праві російські блогери розкритикували обмін і запитали, чи відмовився кремль від “денацифікації” України, – однієї із заявлених цілей російського вторгнення”, – наголошується в матеріалі.

Нагадаємо, Україна змогла повернути з російського полону низку захисників Маріуполя.

Як повідомляв 5.ua, Катерину Поліщук, більш відому як “Пташка” з “Азовсталі, визволили з російського полону.

Також, у рамках обміну полоненими до України повернулися командир полку “Азов” Денис “Редис” Прокопенко, Сергій “Волина” Волинський та Святослав “Калина” Паламар.

Нагадаємо, засуджених до страти в так званій “днр” трьох іноземних добровольців визволили – за сприяння Саудівської Аравії.

Як повідомляв 5.ua, Єрмак підтвердив інформацію, що українських військових було обміняно на кума путіна – віктора медведчука.

Також, п’ятеро командирів полку “Азов” перебуватимуть у Туреччині до кінця війни під протекцією Ердогана.

Нагадаємо, серед 215 українських захисників, яких шляхом обміну було визволено з російського полону, були воїни, що пережили влаштований росіянами теракт в Оленівці. 

Також, опубліковано список усіх звільнених з полону оборонців.

Як повідомляв 5.ua, у ході обміну полоненими звільнили і медика Мар’яну Мамонову, яка на 9 місяці вагітності.