У НБУ пояснили причини зростання курсу долара в Україні

Коливання валютного курсу, зокрема, вартості долара США, відбуваються в Україні тому, що в Росії була оголошена мобілізація.

Через те, що готівковий валютний ринок дуже чутливий до інформаційного середовища, то спроби РФ залякати Україну оголошенням мобілізації викликали коливання, сказано в офіційній відповіді Національного банку України на запит “РБК-Україна”.

За даними НБУ, на міжбанківському ринку ситуація поліпшується. В основному, завдяки експортерам. Зараз НБУ вживає заходів, щоб знизити різницю в курсі між готівковим і безготівковим валютним ринком.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Долар виріс. Чи варто купляти валюту порада економіста

Також Нацбанк працює над збільшенням ставок за гривневими активами, щоб в українців були альтернативні інструменти для збереження власних заощаджень у національній валюті. Зараз багато приватних банків підвищили депозитні ставки до 15-20%, слідом за ними “підтягуються” і державні.

Національний банк України на 22 вересня встановив офіційний курс долара на рівні 36,56 грн. Він не змінювався з 21 липня. Водночас євро подешевшав на 32 коп. та обходиться у 36,20 грн. В обмінниках долар продають по 43,04 грн. Купують за 42,58 грн.

Індекс долара США стосовно кошика з шести валют 22 вересня піднявся до 111,79. Це рекордне значення для американської валюти.