ОП пояснив, чому Путін погодився обміняти Медведчука на “азовців”

Обмін підозрюваного у держзраді нардепа Віктора Медведчука на українських захисників показує, наскільки він все ж важливий для російської влади.

Відкидання раніше Кремль перспективи такого обміну показує, що їхні слова і дії різняться. Про це заявив заступник керівника Офіса президента Кирил Тимошенко в телемарафоні “Єдині новини” 22 вересня, передає Gazeta.ua.

“Слова – це одне, а як все відбувається – трошки інше. Це і стосується Російської Федерації, тому що в більшість їх слів, а можливо й у 100 відсотків випадків, не збігаються з тим, як є насправді. Саме тому і обмін на пана Медведчука відбувся на велику кількість наших захисників”, пояснив Тимошенко.

Служба безпеки України затримала Медведчука у квітні цьогоріч. Він втік з-під домашнього арешту, під яким перебував до повномасштабної війни. Медведчук переховувався 48 днів. Маскувався у формі Збройних сил України й планував втекти за кордон.

Після затримання політика президент Володимир Зеленський запропонував Росії обміняти його на полонених українських захисників.

Тоді прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що Кремль не зацікавлений в такому обміні, оскільки Медведчук не громадянин РФ і це нібито “немає стосунку до “спецоперації”.

21 вересня з російського полону повернули 215 осіб. 200 захисників України обміняли на Віктора Медведчука кума президента Росії Володимира Путіна.

Також з російського полону звільнили 10 іноземних військових, що служили в лавах Збройних сил України. Вдалося повернути тих, кого “засудили” до смертної кари в так званій ДНР.

Серед звільнених п’ятеро командирів: Денис Прокопенко (“Редіс”), Святослав Паламар (“Калина”), Олег Хоменко, Сергій Волинський (“Волина”) й Денис Шлега.

Захисники Азовсталі чотири місяці перебували у російському полоні.

Оборона Маріуполя тривала 86 днів. 20 травня командир полку “Азов” підполковник Денис Прокопенко заявив, що найвище військове керівництво України віддало наказ про збереження життя і здоров’я військовослужбовців гарнізону і припинення оборони Маріуполя.