Аналітики ISW спрогнозували, як вплине мобілізація у РФ на хід війни

Оголошена президентом Росії Володимиром Путіним часткова мобілізація у своїй країні не матиме суттєвого впливу на хід війни в Україні у найближчі місяці.

Часткова мобілізація не зможе перешкодити Україні звільнити від окупантів більшу частину своїх територій до цієї зими. Про це повідомив американський Інститут вивчення війни (ISW).

“Оголошення Путіна про часткову мобілізацію показала багато проблем, з якими Росія стикається під час її невдалого вторгнення в Україну. Москва навряд чи зможе вирішити їх у найближчі місяці”, переконані аналітики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путінська мобілізація навряд чи вплине на український контрнаступ WSJ

ISW пояснив, що наказ Путіна мобілізувати частину “підготовленого” резерву Росії, тобто осіб, які пройшли строкову службу, протягом місяців не створить значної бойової сили агресора.

“Цього може бути достатньо лише для того, аби 2023 року підтримувати нинішній рівень російської військової сили, компенсуючи втрати, хоча навіть це ще не ясно”, додали у звіті.

21 вересня диктатор Володимир Путін оголосив часткову мобілізацію у всій Росії. Промову до народу диктатора вранці транслювали федеральні канали.

Під мобілізацію потраплять військові в запасі, які мають військові спеціальності й бойовий досвід. Диктатор планує кинути на війну в Україну 300 тис. резервістів.

Також Путін пригрозив Заходу застосуванням ядерної зброї та підтримав проведення “референдумів” на окупованій території України.

У деяких містах Росії почалися мітинги проти мобілізації. Людей затримували.