NASA продовжує співпрацю з Росією

Американський астронавт Френк Рубіо вилетів на Міжнародну космічну станцію (МКС) на російському кораблі “Союз”.

Місце для американця було зарезервовано за угодою про “обмін екіпажами” вперше за 15 років після закінчення програми шатлів, повідомляє Space.com.

Рубіо вилетів із космодрому “Байконур” 21 вересня на кораблі “Союз МС-22” із російськими космонавтами Сергієм Прокопʼєвим та Дмитром Пєтєліним. За три години корабель пристикувався до модуля “Рассвет”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Корабель Crew Dragon прибув на Міжнародну космічну станцію

На МКС зараз знаходяться російські космонавти Олег Артемʼєв, Денис Матвєєв та Сергій Корсаков, які розгортали “прапори” терористів ЛДНР.

Також на станції знаходиться астронавтка Європейського космічного агентства Саманта Крістофоретті та астронавти NASA Боб Гайнс, Кʼєлл Ліндгрен та Джессіка Воткінс.

Прокоп’єв, Пєтєлін і Рубіо мають провести на орбіті шість місяців. Вони проведуть кілька біологічних експериментів.

Політ Рубіо в космос на “Союзі” був організований згідно з новою угодою про обмін екіпажами між NASA і Роскосмосом. Перевозячи членів екіпажу одне одного, два космічних агентства гарантують, що на борту станції завжди буде принаймні один американський астронавт і один російський космонавт, що є необхідністю для підтримки повної працездатності комплексу.

На початок жовтня за цією ж угодою планується запуск корабля Сrew Dragon із російською космонавткою Анною Кікіною.