Зеленський розповів про подробиці обміну та гарантії Ердогана

Президент Володимир Зеленський повідомив про масштабний обмін полоненими, який відбувся напередодні.

Йшлося, зокрема, про повернення додому українських військових. Про це йдеться у вечірньому виступі президента.

“Ми повертаємо додому наших людей. Щойно завершився обмін. Сьогодні в нас 215 хороших новин. 215! Це однозначно перемога для нашої держави, для всього нашого суспільства. А головне для 215 родин, які зможуть побачити своїх близьких у безпеці. Герой України Євгеній Бова. Герой України Лев Пашко. Герой України Денис Прокопенко. Загалом 108 бійців “Азова”, загалом 188 героїв “Азовсталі” та Маріуполя. Восьмеро поранені під час російського теракту в Оленівці”, – сказав президент.

Зеленський заявив, що ця операція з обміну готувалася довго. І в обміні є кілька складових.

“Перша: ми и обміняли одного фаната Росії на 200 воїнів…Віддати Медведчука за справжніх воїнів – не шкода. Він пройшов усі слідчі дії, передбачені законодавством. Україна отримала від нього все, що необхідно для встановлення правди у рамках кримінальних проваджень”, – сказав Зеленський.

Другою складовою Зеленський назвав повернення з полону п’ятьох бойових командирів, за “яких довелося поборотися найбільше і найдовше”. Це Сергій Волинський, Святослав Паламар, Денис Прокопенко, Олег Хоменко, Денис Шлех.

“Їм загрожувала – найжорстокіше. П’ять супергероїв. В обмін на них ми віддали 55 тих, хто не заслуговує ані жалю, ані співчуття”, – наголосив президент.

Він підтвердив, що до кінця війни вони залишаються у Туреччині.

“Україна домовилася з Туреччиною. Я говорив про це з президентом Ердоганом, що п’ятеро наших командирів, перебуватимуть у повній безпеці, у комфортних умовах, і під особистою протекцією президента Туреччини до кінця війни. Але ми забезпечимо їхнім родинам з ними бачитися”, – повідомив Зеленський.