Зареєстрували перші випадки мавпячої віспи

15 та 19 вересня лабораторно підтвердили перші в Україні випадки мавпячої віспи. Пацієнтів поклали до лікарні. Мають підвищену температуру та висипи на тілі. Звідки саме хворі, не розголошують.

 Мавпяча віспа це інфекція, що передається від тварин, які живуть тільки у тропічних лісах Африки, каже інфекціоністка Алла Волоха, 61 рік. Нинішній спалах у світі характеризується поширенням від людини до людини повітряно-крапельним і статевим шляхами. Це не епідемія, тільки спалах. Випадки мавпячої віспи у світі стали фіксувати у травні 2022 року. Зараз є у 103 країнах, включно з нашими сусідами.

Першими симптоми хвороби є лихоманка, головний біль, набряки, біль у спині та м’язах. Після зниження температури може з’явитися висип на обличчі, потім поширюється на інші частини тіла, найчастіше на долоні та стопи. Може боліти та свербіти. Утворюється струп, який потім відпадає. На цих місцях лишаються руб­ці. Інфекція зазвичай зникає сама і триває від 14 до 21 дня.

 Щоб заразитися на мавпячу віспу, потрібен тривалий контакт з інфікованою людиною, говорить головний санітарний лікар 37-річний Ігор Кузін. Недостатньо просто поспілкуватися з людиною поруч, потиснути їй руку. Треба мати довгий близький контакт із хворим або будь-якими його виділеннями, наприклад, кров’ю.

Мавпяча віспа спалахнула через пандемію ковіду, каже експерт Української медичної експертної спільноти Анатолій Анчишкін:

 Людство довго було ізольоване, у всіх різко змінився імунітет. Під час карантинів менше спілкувалися, подорожу­вали, а отже, менше зустрічалися з різними збудниками хвороб, які тренують наш імунітет. Зараз будь-яка інфекція може різко спалахнути. До віспи мавп світ більш-менш готовий. Існують вакцини, рекомендовані для цієї хвороби противірусні. В Україні цього всього ще немає, але поки що й не треба. Згодом не буде проблемою купити потрібні препарати. Випадки інфікування будуть поодинокі.

“Газету по-українськи” можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за “ковідну тисячу”