У хворих на цироз печінки ростуть груди

 Цироз печінки небезпечна недуга, каже гепатолог 43-річний Юрій Юлівко з Одеси. При ньому здорові клітини заміщуються рубцевою тканиною, через що порушується функціонування органу. У печінці накопичуються токсини та жовч, які отруюють весь організм.

Залежно від причин виникнення цироз печінки буває вірусний, метаболічний, біліарний, імунний, алкогольний і криптогенний спричинений вродженими патологіями жовчовивідних органів.

 Останнім часом побільшало пацієнтів із алкогольним цирозом, продовжує. У зоні ризику ті, хто п’є алкоголь, має зайву вагу та вживає наркотики.

Хвороба розвивається непомітно. Першою ознакою алкогольного цирозу є слабкість, швидка стомлюваність та дратівливість. У людини жовтіє шкіра, очі, слизові. Порушується сон, робота шлунково-кишкового тракту. Виникає нудота, блювота, діарея. Червоніють долоні, фаланги пальців, з’являються носові кровотечі. Виникає біль у правому боці, під ребрами.

 У жінок порушується чи зникає менструація, говорить Юлівко. У чоловіків знижується статевий потяг, ростуть груди. У хворого може зникнути апетит.

Прогресуючий цироз печінки порушує координацію, спричиняє проблеми з письмом і мовленням.

За наявності будь-яких симптомів лікар радить звернутися до медзакладу. Для підтвердження діагнозу медики призначать дослідження за допомогою ультразвукових хвиль, печінкові проби, біопсію, аналіз крові й інші аналізи.

 Якщо життя дорожче за алкогольну залежність, то найперше треба відмовитися від спиртного. Лікування складається з комплексного прийому вітамінів і повноцінного медикаментозного лікування, вживання епатопротекторів препаратів, що відновлюють клітини печінки.

Обов’язковою є дієта №5. Передбачає шестиразове харчування на добу, обмежене вживання солі, підвищене вживання білків нежирного м’яса, риби, їжі з підвищеним вмістом вітамінів і мінералів овочів та фруктів.

 Рекомендовані овочеві й молочні супи з крупами, борщ. Заправку для супів підсмажувати не варто. Дозволяється пісне, нежирне м’ясо: яловичина, птиця, шинка. З риби судак, лящ, хек, тріска. Їжу можна запікати, відварювати чи готувати на пару.

Якщо недугу проігнорувати, можуть виникнути ускладнення: асцит скупчення рідини в черевній порожнині, перитоніт, варикозне розширення вен стравоходу й кишечника, безпліддя.

 Не на жарт злякалася, коли в чоловіка виявили цироз печінки. Він одразу кинув пити, почав виконувати всі настанови лікаря, звернулися до народних методів лікування, розповідає 55-річна Сніжана Суснова з Рівного. Найперше порадили приймати по чайній ложці соку кореня цикорію за 10 хвилин до їжі.

Хворий вживав настій із кукурудзи. Він виводить накопичені токсини з організму й захищає клітини печінки від руйнування.

200 грамів волокон із качанів кукурудзи заливала 400 мілілітрів окропу. Готовий напій чоловік пив місяць. Все в комплексі поступово допомогло.

“Газету по-українськи” можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за “ковідну тисячу”