Прощання з королевою: де спочила Єлизавета II та як її проводили в останню путь – сюжет (Відео)

Прощання з Єлизаветою ІІ

Після богослужіння у Вестмінстерському абатстві труну з тілом королеви везуть до арки Веллінгтона в Гайд-парку в Лондоні.

З її величністю, королевою Єлизаветою ІІ попрощалися у Сполученому королівстві. Від ранку траурна церемонія тривала у Лондоні. Це поминальна служба у Вестмінстерському аббатстві, за участі кількох тисяч почесних гостей. Серед них і перша леді – Олена Зеленська. Із Лондона труну королеви повезли у Віндзор. Там відбулася ще одна служба у каплиці святого Георга. Під цим храмом, у королівському склепі, і спочиватиме Єлизавета ІІ, поруч із чоловіком – принцом Філіпом. Церемонія поховання відбулася у приватному колі королівської родини.Сполучене королівство завмерло у жалобі. Держава прощається зі своєю королевою. Похорон особливий. Востаннє така пишна церемонія проводилася 60 років тому, коли ховали Вінстона Черчилля. Першого прем’єра з 15, яких застала Єлизавета ІІ у статусі королеви. За два дні до смерті вона встигла призначити нову главу уряду. Ліз Трас –серед почесних запрошених на жалобну церемонію. І навіть читає уривок із Біблії у Вестмінстерському абатстві, де і відбулася поминальна служба.

Тут Єлизавета ІІ, тоді ще принцеса – вінчалася зі своїм чоловіком, принцом Філіпом. З яким прожила у шлюбі рекордних понад 70 років. І якого пережила всього на 1,5 року. Прощатися з королевою приїхали майже 2 тисячі високих гостей, серед них – сотня монархів, глав урядів і президентів. Це Джо Байден та Еммануель Макрон із дружинами. Анджей Дуда і Петр Фіала, Джастін Трюдо, який не приховує сліз. І, окрім Ліз Трас колишні чільники урядів.

Кілька днів труна королеви стояла у Вестмінстерській залі. Уранці в день похорону її перевезли до Вестмінстерського абатства на Державній гарматній колісниці, яку тягли й супроводжували 142 моряки королівського флоту. Мільйони людей спостерігають за церемонією з екранів, встановлених просто неба. Вони плачуть і згадують Єлизавету ІІ, яка правила усе їхнє життя. І найдовше з усіх британських монархів – 70 років.

“Дуже багато емоцій. Я рада, що ми можемо дивитися церемонію тут. На цьому місці я спостерігала і за похороном принцеси Діани. Бачила її синів, двох хлопчиків біля труни. Це було дуже сумно. І сьогодні я зі своєю донькою. Я дуже поважала королеву як жінку. Вона жила у світі чоловіків, але багато чого змогла досягти”, – розповіла менеджерка Елісон Пеллоу.

Четверо дітей, серед них найстарший – тепер король Чарльз ІІІ, та більшість онуків королеви присутні на похороні. І саме вони йдуть за труною, адже прощаються не лише з монархинею, а й з мамою і бабусею. Яку згадують як люблячу, турботливу, веселу і жартівливу. Згадують королеву і британці, які перебувають за кордоном.

“Це така зміна, такий перехід. Я дуже співчуваю її родині. Коли бачу Чарльза – короля Чарльза, моє серце рветься на шматки. Від думки, що він відчуває. Та й усі вони. Так, ніби це моя родина!”, – запевнила туристка з Британії Гелен Міскін.

Одній із паризьких станцій метро навіть змінили назву на пошану до пам’яті королеви. І на одну добу замість станції Георга V – стала станцією Єлизавети ІІ.

Після богослужіння у Вестмінстерському абатстві труну з тілом королеви везуть до арки Веллінгтона в Гайд-парку в Лондоні. А звідти – у Віндзор, до каплиці Святого Георгія на останню жалобну службу. Вона украй символічна. Із труни знімуть державу, скіпетр і корону Британської імперії. Це, за традицією, означатиме відокремлення монарха від корони. Коли служба закінчиться і труну опустять униз у королівський склеп – пролунає благословіння і гімн “Боже, бережи короля” на честь Чарльза ІІІ. А Єлизавета ІІ знайде свій останній спочинок поряд із чоловіком.

Нонна Стефанова, “5 канал”

Читайте також: росію і білорусь не запросили на похорон королеви Єлизавети II – включення

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.