Щеплення від COVID-19: в Україні дозволили другу бустерну дозу для всіх охочих

Вакцинація

Коронавірус та карантин

Ігор Кузін наголосив: маємо бути готові до подальшого зростання кількості випадків захворювання

В Україні дозволили другу бустерну дозу для всіх охочих, а також вакцинувати дітей віком 5-11 років проти COVID-19. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

“В Україні дозволили другу бустерну дозу для всіх охочих та оновили схеми вакцинації.. Друга бустерна доза дозволяється всім повнолітнім з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози”, – мовиться в повідомленні.

Ігор Кузін наголосив: маємо бути готові до подальшого зростання кількості випадків захворювання

“Ситуація із коронавірусною хворобою наразі контрольована, проте маємо бути готові до подальшого зростання кількості випадків захворювання. Один із важливих етапів цієї готовності – це вакцинація”, – сказав головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

“Окрім того, затверджено нові схеми вакцинації відповідно до рекомендації WHO, EMA та ECDC, Національної технічної групи експертів з питань імунізації. Основне: інактивовану вакцину CoronoVac можна використовувати для бустерного щеплення після застосування інших вакцин. Тобто, якщо людина отримала базовий курс вакциною Comirnaty, Moderna чи будь-якою іншою вакциною, вона може отримати бустерне щеплення (як перше, так і друге) вакциною CoronoVac. Ці схеми вакцинації, окрім того що безпечні, ще й захищають від госпіталізації та ризиків смерті внаслідок коронавірусної хвороби”, – зазначається в повідомленні. 

“Також наказом зменшено мінімальні терміни між базовим (первинним) курсом вакцинації та бустерною дозою. Тепер бустер можна зробити через 5 місяців після завершення базового курсу. Раніше цей термін складав щонайменше 6 місяців”, – розповіли в МОЗ.

“Остання важлива зміна – дозвіл вакцинації дітей віком 5-11 років проти COVID-19. Щеплення здійснюватимуть вакциною Comirnaty (Pfizer). Для дітей віком 5-11 років обов’язковою є інформована згода батьків або опікунів. Йдеться про форму N063-2/о – відповідно до статті 43 “Основ законодавства про охорону здоров’я”. Раніше в Україні була дозволена вакцинація дітей віком від 12 років. Важливо, Україна наразі очікує на відповідну вакцину, адже щеплення дітей віком 5-11 років передбачає інше дозування, ніж для дітей, які старше 12 років, та дорослих. Найближчим часом ця вакцина буде доступна в Україні”, – мовиться в повідомленні. 

Читайте також: в Україні розпочинається нова хвиля коронавірусу – головний санлікар.

Як повідомляв 5.UA, в КМДА рекомендують повернутися до носіння масок.