Зеленський повідомив, скільки бойовиків перебуває на ЗАЕС

Запорізька АЕС

Повномасштабна війна росії проти України

Зеленський підкреслив висновок МАГАТЕ, що потрібна повна демілітаризація Запорізької АЕС

Зеленський заявив, що на окупованій Запорізькій АЕС перебувають 500 російських бойовиків. Про це повідомили у Офісі президента. 

“Я дуже вдячний, до речі, МАГАТЕ за те, що вони зробили справедливі висновки, незважаючи ні на що, на те, що Росія тиснула”, – заявив президент.

Зеленський підкреслив висновок МАГАТЕ, що потрібна повна демілітаризація Запорізької АЕС, оскільки там перебувають російські військові у кількості до пів тисячі осіб.

Нагадаємо, на запрошення уряду України Міжнародне агентство з атомної енергії ООН сформувало місію для візиту на тимчасово окуповану Запорізьку атомну електростанцію. До її складу увійшли 14 міжнародних експертів під керівництвом генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі.

Попри активні російські обстріли міста Енергодар та коридорів руху інспекції, вона таки прибула на ЗАЕС 1 вересня. На ядерному об’єкті місія пробула менш як три години, після чого основна частина фахівців поїхала – на місці до 3 вересня залишилися п’ять представників МАГАТЕ. Але в агентстві розраховують, що зможуть забезпечити постійну присутність на ЗАЕС.

За свідченням співробітника станції, інспектори пересувалися і спілкувалися з персоналом ЗАЕС лише в присутності російських військових та працівників “росатому”. Він назвав ситуацію “цирком”. А радник міністра внутрішніх справ описав місію як “екскурсію незацікавленого туриста по нецікавому музею”.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.