Цеглинка до цеглинки: як волонтери “Добробату” допомагають відбудовувати Ірпінь – сюжет (Відео)

"Добробат"

Повномасштабна війна росії проти України

В Ірпені “Добробат” доклав зусиль до відновлення вже близько 50 будинків

Волонтерське об’єднання “Добробат” допомагає власникам зруйнованих будинків. Цього разу родині Ярових в Ірпені. У помешкання, в якому жило не одне покоління, під час окупації Київщини влучив російський снаряд. Журналіст “5 каналу” побував на місці і бачив, як допомагають волонтери.

Одна за одною – волонтери перекидають цеглини на місці чергового зруйнованого окупантами помешкання в Ірпені. У цьому будинку жила велика родина Ярових. Його будували три покоління. Одначе ворожий снаряд знищив 70 років історії вмить.

“На той час нас уже біля дома не було. І ми вже були в поїзді. І, скоріше всього, це 4-5 число, коли це сталося. Один прильот був прям в дім. Зруйнував частину моєї мами і тата, а другий прильот от за вашою спиною. От сразу стоїть цей прильот”, – каже житель Ірпеня Олександр Яровий.

Жителька Ірпеня Зінаїда Ярова пояснила: “Все було добре, дружною сім’єю. Все було – і дідуля в нас, і бабуля – ми їх доглядали. Потім же ж діти наші виросли, одружилися! Син прибудувався недавно. І все знищилося у нас”.

Повномасштабна війна не лише знищила будинок, а й роз’єднала членів родини. Поки Ярові вимушено переховувалися від обстрілів у місцевій школі, у Гостомельському аеропорту чинив спротив їхній родич Андрій. У ті страшні дні потрапив до полону. Пригадує, як після обміну повернувся на підконтрольну Україні територію.

“Після того як ми обмінялися, ми сіли в автомобіль і нам головний, хто відповідав за обмін, каже: “Хлопці, у нас вже з’явилася традиція – ми співаємо наш гімн”. Ми відразу всі встали, як начали співати, зі сльозами на очах – це було неймовірно. Це так відчуття, я просто не знаю. Ні з чим не зрівняти”, – запевнив Андрій Приймаченко.

Сьогодні Андрій удома і грається з дітьми. Разом із Яровими, мешканцями зруйнованого будинку, збирає кошти на відновлення.

Нещодавно тут розпочали демонтажні роботи. Волонтери добровольчого батальйону розбирають цеглу, відвантажують будівельне сміття.

“Спочатку ми повинні розібрати будівлю. Ми повинні демонтувати стіни, які точно вже не є ліквідними. Тоді ми оцінюємо стан ситуації. Можливо, прийде експерт, який скаже, що ми поставимо дах і вона завалиться, і треба взагалі буде демонтувати там, наприклад, ще якісь стіни. Ми спочатку повинні розуміти на чому ми стоїмо, а потім будемо приймати рішення що нам потрібно”, – наголосив радник міністра внутрішніх справ, співзасновник проєкту “Добробат” Ростислав Смирнов.

Ця робота вже звична для Михайла. Раніше у складі “Добробату” він працював на Чернігівщині та Київщині.

“У мене мотивація, що я своїм таким чином приближаю Україну до перемоги. Я не можу воювати, але можу працювати”, – розповів волонтер “Добробату” Михайло Юрченко.

В Ірпені “Добробат” доклав зусиль до відновлення вже близько 50 будинків. Підтримують волонтерів на різних локаціях і артисти. Цього разу прибув репер Потап. Після відновлення будинку Ярових разом із “Добробатом” рушить до ще сотень інших родин у визволену Балаклію.

“Щоб вони побачили, як ми їх любимо. І вони повинні це знати. І повинні це знати люди в Донецьку – скоро ми й туди заїдемо. І повинні знати люди в Криму – скоро ми й туди заїдемо”, – підсумував медіаамбасадор “Добробату” Олексій Потапенко.

Назар Войтенков, Микола Довгий, “5 канал”

Читайте також: Мисливці за гелікоптерами: як Запорізькі волонтери модернізують радянську зброю – сюжет

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.