У звільненому від окупантів Ізюмі виявили масове поховання, понад 440 могил – поліція

Масове поховання в Ізюмі

Контрнаступ ЗСУ: українські військові дають по зубах окупантам

рашисти самі публікували відео із цього поховання в Ізюмі, тому українські сили його шукали

У звільненому від рашистів Ізюмі Харківської області виявлено масове поховання – сотні тіл невинно вбитих людей. Про це пише “Українська правда” з посиланням на інформацію начальника слідчого управління поліції Харківщини Сергія Болвінова та уповноваженого з питань зниклих безвісти Олега Котенка.

“Тут розташоване одне з найбільших поховань в одному звільненому місті, у ньому понад 440 могил”, – констатував Боліванов. І додав, що тіла були поховані окремо.

“Ми знаємо, що дехто був убитий (розстріляний), дехто загинув від артилерійського вогню, так званих мінно–вибухових травм. Дехто загинув від авіаударів. Багато тіл ще не впізнані, тому причини смерті будуть встановлені в ході слідчих дій”, – розповів начальник харківських слідчих.

Болвінов зазначив, що всі тіла будуть ексгумовані та направлені на судово–медичну експертизу.

Водночас проєкт Радіо Свобода та Голосу Америки, телеканал “Настоящее время”, оприлюднив фото масових поховань у лісі в Ізюмі, отримані від українських журналістів.

“Поховання, що залишилися після відходу російських військ з території, яка кілька місяців перебувала під їхньою окупацією. Деякі поховання з хрестами, на них написи. Десь навіть є вінки. Десь немає нічого, лише могила. Написи: “ЗСУ, 17 осіб, з моргу”, “345”, “412””, – йдеться у повідомленні.

Уповноважений з питань зниклих безвісти осіб Олег Котенко підтвердив виданню, що знімки справжні.

Як пише “УП”, він розповів, що окупанти самі публікували відео із цього поховання в Ізюмі, тому українські сили його шукали.

“І десь є реєстр, у якому, я думаю, вони нам підказуватимуть, де вони взяли це тіло для поховання. Ми зараз працюємо над цим, і я думаю, що ми ці списки знайдемо і ми розумітимемо, що це за людина, чому їй було присвоєно номер, а не прізвище. Але є там і прізвища, а ще там є вінки, і дата загибелі там також є на деяких. Більшість, я думаю, загинули під обстрілами, ми за датами це вже зрозуміли: люди загинули, коли вони били з артилерії по місту”, – сказав Котенко.

Крім того, повідомляється із посиланням на Котенка, що на кладовищі знайшли братську могилу українських військових – до 25 українських захисників.

Загалом за час окупації на місцевому цвинтарі з’явилося понад 460 нових поховань.

Читайте також: “Біля кімнат тортур окупанти розвішали малюнки своїх дітей”: поліцейський про побачене у звільненій Балаклії

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.