Поки без ажіотажу та підвищення цін: як на Волині запасаються дровами на зиму – сюжет (Відео)

Заготовка дрів

Лісівники запевняють, що дров узимку вистачить для всіх

Готуй сани влітку. У регіонах господарі приватних будинків почали запасатися дровами на зиму, адже у владі кажуть, що опалювальний сезон буде складним. Тож поки немає ажіотажу та ціни не зросли, але доставка через здорожчання пального теж додала у вартості. Готуються до зими і лісівники Волині: нині вони забезпечують потреби військових – відправляють ліс у зони бойових дій для облаштування бліндажів та лінії оборони. А взимку дрова будуть потрібні і на блокпостах. Чи вистачить дров на всі потреби, дізнавалися кореспонденти “5 каналу”.

Пан Юрій заходився різати свої дрова. Вирішив заздалегідь підготуватися до опалювального сезону, аби деревина встигла просохнути, щоб краще горіла. Так поліна даватимуть більше тепла і скоротять витрати, каже чоловік.

“Береза, осика для котла твердого палива. Обійшлося 2300 виписати ну і з привозкою ще плюс 1000”, – каже житель Маневичів Юрій.

Господар каже: опалює житло лише дровами, адже так вигідніше. Втім, однієї вантажівки на всю зиму не вистачає, тож збирає гроші на другу. З купівлею не зволікатиме, адже боїться, що ближче до зими ціна зросте.

Виписати дрова до місцевого лісництва прийшов ще один чоловік. Каже: тут дешевше. Навіть із доставкою. Запасаються дровами і соціальні заклади, зокрема школи, садочки та училища. Хоча ще й досі невідомо, чи ходитимуть учні та студенти на навчання.

“Навіть, якщо вони не будуть очно навчатися, будуть онлайн, то треба підтримувати температуру, щоб нічого не розмерзлося. На сьогодні практично 30% від потреби на наступний навчальний рікі з вересня по зиму уже маємо”, – наголосив завідувач відділення Колківського центру профтехосвіти Микола Миронюк.

У цьому лісництві заготовляють дрова різних порід, переважно листяних. Кажуть: ціна поки що зросла неістотно. А от доставка через дороге пальне здорожчала. Замовлень уже чимало, кажуть лісівники, проте ажіотаж зазвичай виникає взимку. Тож радять не зволікати.

“Сосна і вільха коштують 447 грн/куб, а береза і дуб – 498. Ціна порівняно з минулим роком ненабагато підскочила – на 30-40 грн за куб”, – повідомив лісничий Маневицького лісництва Олександр Швець.

Дрова лісівники заготовляють після рубання стиглого лісу чи санітарних заходів. Тоді відбирають ділову деревину, і ту, що придатна на опалення. Заготовляють лісництва і матеріали на потреби військових. Відправляють до зони бойових дій. Там із деревини зводять бліндажі, укріплюють блокпости.

“Коли почалася повномасштабна війна, ринок деревини не працював і вся деревина, весь заготовлений ресурс був спрямований саме на потреби військових. Нині потреби військових є постійно, є запити від військової адміністрації, і ми виконуємо усі ці мобілізаційні завдання, і лісоматеріали круглі передаються, і дров’яна деревина. З початком холодного періоду об’єми збільшаться”, – підсумувала речниця Волинського обласного управління лісомисливського господарства Світлана Думська.

Деокуповані області, де рашисти знищили чималі площі лісів, поки що із заготівлею деревини здатні впоратися самі. Та якщо буде потреба, її постачатимуть із тилових регіонів. Лісівники кажуть, що додаткові площі під вирубування не збільшували і запевняють: дров узимку вистачить для усіх.

Олег Ткачук, Волинь, “5 канал”

Читайте також: Готуйте дрова влітку: як на Черкащині готуються до опалювального сезону – сюжет 

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.