ДРГ, агентура і грабіжники: що коїться у Києві під час комендантської години – сюжет (Відео)

Нічний Київ

Повномасштабна війна росії проти України

Якщо людина без документів і поводить себе підозріло – її везуть до відділку поліції

Уночі – ні кроку з дому. Майже пів року, як в Україні запровадили комендантську годину. У перші місяці війни у деяких регіонах не можна було вийти на вулицю й після 17 години. Нині така заборона триває з 23 вечора до 5 ранку. Уночі правоохоронці й досі чистять вулиці міст від колаборантів та ворожої агентури. Який він, Київ уночі і що відбувається під час комендантської години, дізнавалася журналістка “5 каналу”.

Цей 18-річний юнак уже давно забув, що таке повноцінний сон. З 24 лютого хлопець охороняє нічний Київ. Коли починається комендантська година, Ярослав виходить на патрулювання з підрозділом ЗСУ.

“Взагалі мотивація була така, щоб чистити вулиці в комендантську годину від тих, хто поступає м’яко кажучи неправильно”, – каже військовослужбовець спецпідрозділу “ХОРТ” ЗСУ Ярослав.

Історикиня Карина вдягнула військову форму ще на початку повномасштабної війни. Хроніки нічного Києва збирає, виходячи зі спецпідрозділом патрулювати Київ.

“Я просто з 5 дня війни тут, хотілось щось робити, допомагати. Я пишаюсь тим, що я українка і тим, що в мене з’явилася багато друзів. Ми молодці”, – зауважив військовослужбовиця спецпідрозділу “ХОРТ” ЗСУ Карина.

Підприємці, дизайнери, продюсери і навіть учителі – спецпідрозділ “ХОРТ” кілька десятків добровольців сформували ще наприкінці лютого. Людей без військового досвіду спеціальних тактик навчали іноземці. На власних автівках кияни погодилися патрулювати один із районів столиці. Спорядження та пальне допомагають придбати волонтери. Цього разу на патрулюванні кілька десятків військових. Доєднався до хортівців і актор Влад Нікітюк.

“Цікаво просто подивитися нічне життя після комендантської години, бо я ж то слухняний громадянин, після 11 не виходжу, хочу подивитися на цих людей, які виходять, які вони такі сміливі. Військового досвіду у мене нема, в мене є досвід роботи зі зброєю, з пістолетами і досвід боксерський”, – наголосив актор Влад Нікітюк.

Спочатку – шикування. А за мить озброєні добровольці розділяються по машинах і на точку. На годиннику уже рівно 23. На вулиці – ні душі, тільки де-не-де хтось ще добігає додому. Та чи буде так тихо у Києві аж до 5 ранку– подивимося зі спецпідрозділом Збройних сил. А зараз вдягаємо каски і на патрулювання. На перехресті, кажуть військові, чи не найбільше порушників комендантської години. Чекати довелося недовго. Якщо в перші хвилини комендантської в порушника немає нічого підозрілого – після обшуку та перевірки документів його фотографують та відпускають. А цього чоловіка з патроном довелося перевірити ретельно. Без уваги не залишається жоден клаптик району – ХОРТівці ретельно прочісують усі місця відпочинку та найменші вулиці. Тільки-но вдалині помітно чийсь рух – реагують миттєво. Ось так військові ловлять порушників. На 2 ночі у цьому районі Києва їх чимало.

Якщо людина без документів і поводить себе підозріло – її везуть до відділку поліції. У райвідділку поліцейські перевіряють, чи немає порушників у базі розшуку та беруть у них відбитки пальців. Придатним до військової служби без ознак алкогольної чи наркотичної прихильності пропонують отримати повістку. Жінки повісток не бояться – з військовими поводяться зухвало.

Окрім прихильників оковитої та жриць кохання трапляються і любителі нічної зйомки. Чоловіка, який фотографував об’єкти критичної інфраструктури для російських спецслужб, піймали два тижні тому. Нещодавно ХОРТівці схопили магазинного злодія. Під час комендантської години у Києві все ще працюють ворожі ДРГ.

“Ми розвідника зловили, там був цілий набір: і рації, і приціл для гранатомета, і куча сім-карт, ми передали його відповідним службам для відпрацювання”, – підсумував начальник штабу спецпідрозділу “ХОРТ” “Пуштун”.

Охоронці нічного міста просять киян не виходити з дому після 23-ї. Кажуть, приділяючи увагу любителям погуляти, можуть проґавити реальних агентів російських спецслужб.

Оксана Паращак, Олексій Новіков, “5 канал”

Читайте також: Українські військові розпочали комплексне навчання у Британії – міністр оборони країни

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.