Китай збільшує ядерний арсенал в 3-4 рази – Пентагон

Китайська Народна Республіка зараз перебуває в процесі збільшення ядерного потенціалу в 3-4 рази.

У Сполучених Штатах також не бачать бажання з боку Пекіна обговорювати майбутнє ядерної безпеки. Про це заявив заступник Міністра оборони США з політичних питань Колін Кол, йдеться у релізі пресслужби Пентагону.

“Китай прямо зараз знаходиться в процесі нарощування ядерного арсеналу дуже швидкими темпами в три, або навіть в чотири рази”, зазначив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тайвань запустив сигнальні ракети

Кол також наголосив, що в Пентагоні раніше чули заяви Китаю про намір обговорювати питання стратегічної стабільності. Однак у Вашингтоні не бачать дійсної готовності Пекіна до такої роботи.

“Одна з хороших речей, які ми бачили в ситуації навколо Тайваню, не було ядерних загроз з боку Китаю”, зазначив він.

Додав, що Пентагон не бажає нічого більшого, ніж повної ліквідації всієї ядерної зброї у світі.

Тайвань привів армію у стан підвищеної бойової готовності. Міністерство національної оборони Тайваню відмінило відпустки деяких офіцерів і солдатів, а також мобілізувало сили протиповітряної оборони. Така мобілізація відбувається у зв’язку з наростанням тривожності через можливий візит спікерки палати представників США Ненсі Пелосі на острів. Раніше тайванські ЗМІ писали, що Пелосі, ймовірно, прилетить на Тайвань увечері 2 серпня.

Раніше лідер Китаю Сі Цзіньпін заявив, що США втручаються в справи Тайваню. Пекін бачить острів своєю територією. Він застеріг президента США Джо Байдена від “гри з вогнем”.

Якщо Тайвань проголосить незалежність, КНР без вагань почне війну, заявляв у червні міністр оборони Китаю Вей Фенхе.