ЗСУ переходять у контрнаступ: свіжа карта бойових дій

Українські військові тримають оборону на всій лінії фронту. А на деяких напрямках переходять в контрнаступ.

Проте окупанти продовжують штурмувати позиції ЗСУ на сході. Про це свідчить карта бойових дій Deepstatemap станом на 5 серпня.

За даними карти, на сході України продовжуються активні бої. Зокрема, у Харківській області російська армія намагається повернутися до покинутих раніше позицій. Але ЗСУ відкидають атаки ворога.

Найбільш напружена ситуація зараз на Донбасі. Там окупанти активно обстрілюють на лише позиції українських військових, але й цивільні об’єкти. Противник б’є з артилерії, авіації та іншого важкого озброєння.

У Донецькій області окупанти мають часткові успіхи під Авдіївкою. Водночас ЗСУ просунулися в напрямку Слов’янська.

У Запорізькій області ворог накопичує живу силу та техніку. За даними Генштабу, окупанти можуть готувати наступ у цьому напрямку.

Українські бійці у Херсонській області атакують російські склади з боєприпасами та пальним, а також командні пункти. Захисники просуваються на деяких ділянках на півдні, звільнюючи населені пункти.

Збройні сили України взяли під контроль два населені пункти. Ідеться про Дмитрівку в Ізюмському районі Харківської області й Мазанівку на Донеччині. Про це на брифінгу 4 серпня повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ Олексій Громов.

Він повідомив, що російські окупанти завдали авіаударів у районах пунктів Долина, Дібрівне, Гусарівка й ударили ракетою по Миколаївці. Також під удари РФ потрапили Харків, Мерефа, Чугуїв, Мосьпанове, Старий Салтів, Руська Лозова.