“Часу в них майже не залишилося”: окупанти поспіхом наближають “референдум” на Запоріжжі

Російські загарбники в тимчасово окупованому Енергодарі Запорізької області поспіхом готуються до псевдореферендуму.

Росіяни розуміють, що часу в них залишилося обмаль. Тому й намагаються якомога швидше наблизити день “голосування”, повідомив міський голова Дмитро Орлов в Telegram 5 серпня.

“Вони добре усвідомлюють, що часу в них майже не залишилося. Скінчилися ті дні, коли вони повністю почувалися в Енергодарі господарями ситуації. Зараз вони почуваються тими, ким є за фактом: загарбниками, яких не чекали, яких люто ненавидять, і відповідно, зроблять все, аби виставити за двері”, написав Орлов.

В межах підготовки до “референдуму” окупанти розставили по місту агітаційні намети. Також роздають пропагандистські газети, за даними мера.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Зеленського запевнили, що Україна поверне захоплені території ще до “референдумів”

“Але енергодарці намагаються обходити ці уособлення “мракобєсія” боком, оскільки за понад п’ять місяців окупації добряче відчули на собі, що насправді несе “русский мир” і що значить відкотитися на 30 років назад, у совкове минуле в найгіршому його прояві”, додав він.

За словами Орлова, під час “референдуму” у місті росіяни планують використати персональні дані енергодарців без їхньої на те згоди.

“Отримавши частковий доступ до персональної інформації через комунальні рахунки абонентів (тут не обійшлося і без деяких голів ОСББ), а також паспорти пенсіонерів під час виплати сумнозвісних 10 тисяч, вони таким чином накопичили певну базу персональних даних енергодарців. Тож марно сподіватися на те, що “референдум” буде справжнім та об’єктивним”, наголосив радник.

Російська Федерація, найімовірніше, спробує незаконно приєднати захоплені території Херсонської, Запорізької, Донецької й Луганської областей України вже на початку осені.

11 вересня у Росії відбудуться вибори. Тоді ж, імовірно, російські окупанти намагатимуться провести фейковий “референдум” про незаконну анексію українських територій. Так вважають аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

Окупаційна “влада” так званої ДНР готується провести “референдум” з результатом 70% за приєднання до Росії. За даними Bloomberg, у президента Росії Володимира Путіна поспішають провести “референдуми” до 15 вересня.