Пенсійні доплати за понаднормовий стаж: від чого залежить їх розмір

Розмір доплати за понаднормовий стаж залежить від тривалості страхового стажу та розміру пенсії.

Надбавка обчислюється за формулою закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, повідомила пресслужба Пенсійного фонду України.

Законом визначено, що за кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1% розміру пенсії. Але розмір надбавки повинен бути не більш ніж на 1% мінімального розміру пенсії за віком. Тобто не більше прожиткового мінімуму (2027 грн) для осіб, які втратили працездатність.

Наприклад, розмір пенсії жінки, обчислений за формулою з урахуванням страхового стажу 45 років сім місяців, становить 2,8 тис. грн. Вона має 15 років стажу.

За 15 років понаднормового стажу до пенсії нараховується доплата в розмірі 15%. Оскільки розмір пенсії жінки перевищує прожитковий мінімум для непрацездатних осіб, то доплата обчислюється з такого прожиткового мінімуму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До кінця 2022 року в Україні планують підвищити пенсії: кому й на скільки

Тож розмір доплати за понаднормовий стаж становить 304,05 грн.

“Якщо розмір пенсії, обчислений за формулою, не перевищує прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, то розмір доплати визначається виходячи з обчисленої пенсії”, зазначили у ПФУ.

Також нагадали, що пунктом 41 Прикінцевих положень закону збережено право на встановлення доплати за понаднормовий стаж у чоловіка понад 25 років, у жінки понад 20 років. Ідеться про тих жінок, пенсії яким призначені до 1 жовтня 2011 року та вони не перераховувалися з урахуванням заробітної плати, набутої після призначення пенсії.

У серпні на українців чекає кілька змін. Купити антибіотики можна буде лише за рецептом. Навчальний рік для студентів розпочнеться раніше.

Проте тарифи на газ і тепло залишаться незмінними, а в НБУ прогнозують стабілізацію курсу долара.