Британська розвідка: дії росіян підірвали безпеку Запорізької АЕС

Після п’яти місяців окупації наміри Росії щодо Запорізької АЕС залишаються неясними.

Однак дії окупантів на об’єкті, ймовірно, підірвали безпеку нормальної роботи станції. Про це повідомляє міністерство оборони Великобританії в Twitter.

Як наголошується в повідомленні, російські сили діють в районах, прилеглих до електростанції. І використовують артилерійські підрозділи, що базуються в цих районах, для обстрілів української території на західному березі Дніпра.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російські терористи принесли на ЗАЕС вибухівку у МАГАТЕ забили на сполох

“Російські сили використовували ширшу територію об’єкта. Зокрема сусіднє місто Енергодар для відпочинку своїх сил, використовуючи захищений статус атомної електростанції. Щоб знизити ризик для свого обладнання та персоналу від нічних українських атак”, – додали британські розвідники.

Російські терористи затягнули щонайменше 14 одиниць важкої військової техніки з боєкомплектом, зброю і вибухівку до машинної зали 1-го енергоблока Запорізької атомної електростанції. Весь арсенал ввезеної важкої техніки з боєкомплектом перебуває поруч з обладнанням, що забезпечує роботу турбогенератора.

Зокрема, близько до головного маслобака, де міститься легкозаймисте масло, яке охолоджує парову турбіну. Там же є вибухонебезпечний водень, який використовується для охолодження генератора.