США оголосили надзвичайну ситуацію через спалах хвороби: про що йдеться

Сполучені Штати Америки оголосили спалах віспи мавп надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я та соціальних служб країни Ксав’єр Бесерра, передає Reuters.

Очікується, що цей крок звільнить додаткове фінансування та засоби для боротьби із цією хворобою.

24 липня Всесвітня організація охорони здоров’я у зв’язку зі зростанням захворювань на мавпячу віспу в світі оголосила надзвичайну ситуацію. Визначення “надзвичайна ситуація” є найвищим попередженням, яке може видати ВООЗ.

Такі заходи були ухвалені через швидке поширення вірусу. Захворювання виявили в 75 країнах. Вже зафіксували майже 16 тис. випадків зараження хворобою.

Ще однією причиною оголошення надзвичайного стану стали наукові дослідження вірусу, які досі не є повноцінними й потребують продовження.

У Європі оголосили високий ризик захворювання, в інших регіонах помірний.

В Україні реєструватимуть випадки мавпячої віспи, але епідеміологічного спалаху боятися не варто. Такий прогноз дав головний санітарний лікар Ігор Кузін.

Початкові симптоми: лихоманка, головний біль, м’язові болі, біль у спині, збільшення лімфатичних вузлів, виснаження. Може бути висип, який часто починається на обличчі, а потім поширюється на інші частини тіла, зокрема на геніталії.

Експерти вважають, що молоді люди більше ризикують заразитися чи захворіти на цю недугу, оскільки вони рідше були вакциновані проти віспи, яку подолали у 1980-х.