Енергонезалежність від Росії, санкційна війна та зброя для України – німці висловили позицію

Німці активно виступають за зниження енергетичної залежності від Росії.

Про те, що ФРН має стати енергетично незалежною від Росії, заявили 71% респондентів. Не підтримують цю тезу 24%. Такі дані соціологічного опитування Deutschlandtrend. Його провів телеканал ARD і оприлюднив 4 серпня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Зима може бути важкою” Євросоюз готується до припинення постачання газу з РФ

На запитання про санкції проти Росії 37% опитаних назвали їх недостатніми; 34% вважають їх зваженими та 21% заявили, що “санкційна війна” зайшла надто далеко (таких побільшало на 6 відсоткових пунктів за останній місяць).

Стосовно постачання Німеччиною Україні зброї 39% респондентів бачать нинішні обсяги виправданими, 32% заявили, що ФРН постачає надто багато (це на 9 пунктів більше у порівнянні з попереднім опитуванням), 23% переконані, що їх країна могла б постачати більше (таких поменшало на 6 відсотків).

У галузі внутрішньої політики найпопулярнішим політиком німці назвали міністра закордонних справ Анналену Бербок (55%), а серед партій найбільшою підтримкою користується опозиційний нині консервативний блок (28%), тоді як правляча Соціал-демократична партія отримала лише 17% підтримки, її випереджають Зелені (23%).

Соціологічне дослідження проводилося з 1 по 3 серпня, охоплено ним було 1313 осіб з правом голосу (858 телефонних інтерв’ю та 455 онлайн-інтерв’ю) у різних регіонах Німеччини. Похибка репрезентативності дослідження від 2 до 3 відсотків.

Німеччина проти введення в експлуатацію російського газопроводу “Північний потік-2”.

Запуск трубопроводу категорично неможливий, заявив віцеканцлер, міністр у справах економіки й захисту клімату Роберт Габек.

“Це означатиме збільшення залежності від російського газу, а Європа не може цього допустити. Це було б підняттям білого прапора”, сказав він.