Розвідка з’ясувала нові подробиці вбивства росією українських полонених в Оленівці

Оленівка

Вбивство рашистами українських полонених в Оленівці

Мінування місця утримання українських бійців було здійснено бойовиками ПВК “Вагнер”, зазначили в ГУР

Українські розвідники встановили деякі обставини вбивства наших військовополонених в Оленівці, що у Донецькій області. Вони підтвердили, що ворог застосовував проти наших захисників тортури.

У Головному управлінні розвідки наголосили, що дії росіян були спрямовані не на отримання певної конфіденційної інформації, а на знущаннях.

Окупанти намагалися морально зламати наших захисників, вдаючись до фізичного приниження та психологічної деморалізації. Допити полонених проводили “днрівці”, найманці ПВК “Вагнер” і співробітники ФСБ росії.

Якби окупантам вдалося деморалізувати українських полонених, їх планували б залучити до зйомки у проросійських репортажах.

“Мета ефіру полягала б у висвітленні визнання полоненими “скоєних ними злочинів, звірств проти місцевого населення, відречення бійців від своїх поглядів, а також засудження дій керівництва України” – пояснили у розвідці.

Допити проводилися конвеєрно на регулярній основі, проте не мали успіху. Українські полонені проявили виключну мужність та незламну силу волі.

“російська сторона не мала наміру здійснювати обмін військовополоненими та з метою приховування неналежних умов та форм допиту українських військовослужбовців (що могли б служити доказовою базою у Гаазькому суді) умисно знищила полонених”, – додали розвідники.

За наявними даними, мінування місця утримання українських бійців було здійснено бойовиками ПВК “Вагнер” з використанням легкозаймистої речовини, що призвело до швидкого поширення пожежі у приміщенні.