Голова МАГАТЕ заявив, що захоплена рашистами Запорізька АЕС “повністю вийшла з-під контролю”

ЗАЕС

Повномасштабна війна росії проти України

В організації зробили “жахливе попередження”

За словами генерального директора Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаеля Гроссі, найбільша атомна електростанція Європи – захоплена рашистами Запорізька АЕС – “повністю вийшла з-під контролю”.

У Sky News назвали слова Гроссі “жахливим попередженням”.

“Були порушені усі принципи ядерної безпеки порушені. Те, що поставлено на карту, надзвичайно серйозне, надзвичайно серйозне та небезпечне”, – цитує його слова видання.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Управлінець нагадав про обстріли, що відбувалися біля об’єкта на початку повномасштабного вторгнення. І закликав росію та чомусь Україну дозволити експертам відвідати комплекс, аби запобігти ядерній аварії.

Окупанти нині контролюють АЕС, утримуючи український персонал та не цураючись насильства щодо них. За словами очільника МАГАТЕ, організація має певний канал зв’язку із працівниками електростанції, проте він “несправний” і “уривчастий”.

Він також вказав, що фактично був перервані поставки обладнання та запчастин на станцію, тож неможливо бути впевненим, що АЕС отримує усе необхідне.

“Якщо зібрати усе це разом, то у вас є перелік речей, які ніколи не повинні відбуватися на жодному ядерному об’єкті”, – резюмував Гроссі.

Нагадаємо, нещодавно московити викрали трьох працівників ЗАЕС із керівного персоналу. За даними “Енергоатому”, загарбники зберігають зброю та вибухівку просто в машинних залах енергоблоків найбільшої в Європі АЕС.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.