Як українцям записати дитину до школи в Польщі: інструкція

Через місяць почнеться навчальний рік. І для багатьох українських дітей-біженців він проходитиме в польських школах.

У польських державних школах навчання дітей та підлітків віком від 7 до 18 років безкоштовне та обов’язкове, як і в Україні. Як записати дитину в польську школу, розповіла співзасновниця Фонду “Незламна Україна” Вікторія Гнап у коментарі “РБК-Україна”.

“Якщо батьки тільки-тільки поїхали до Польщі, то їм слід якомога швидше ознайомитися з офіційною інформацією на урядових ресурсах Польщі. Для цього створені спеціальні сайти, де вся інформація подається дуже доступно та ще й українською мовою. Досить тільки загуглити”, зазначила вона.

За її словами, правила і процедура вступу до шкіл Польщі детально описані на урядовому сайті країни:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Польщі українцям видають талони на понад 10 тис. грн – де взяти та на що витратити

1. Спочатку треба вибрати навчальний заклад з переліку шкіл Польщі;

2. Потім подати заяву про прийняття школяра на навчання. Це може зробити хтось із батьків або офіційний опікун дитини. До заяви потрібно додати документи, які підтверджують відвідування дитиною школи в Україні. Перекладати всі ці документи на польську мову нема потреби;

3. Далі треба подати всі документи директору обраної школи. Для подачі заявки потрібні свідоцтво про народження, табель з попереднього класу, особова справа, характеристика і карта вакцинації школяра;

4. Якщо ви виїхали до Польщі без документів, які підтверджують навчання дитини, тоді треба написати заяву про загальні роки навчання дитини в школі України й вказати школу/школи, де до того вчилася дитина.

Українці в Польщі отримали доступ до безкоштовної медицини на рівні з поляками. Щоб скористуватися послугами, треба мати закордонний паспорт громадянина України, в якому є позначка про перетин кордону після 24 лютого.

Якщо перетнули кордон без закордонного паспорта документ, що підтверджує дату перетину польського кордону польськими службами.