Росія наступатиме на Донбасі з меншою інтенсивністю: ГУР назвало причину  

Російські окупанти найближчим часом продовжать наступ на Донбасі, проте з меншою інтенсивністю.

Це пов’язано з перекиданням окупаційних військ на південь України, повідомив заступник начальника Головного управління української розвідки Вадим Скібіцький в інтерв’ю The Guardian.

За його словами, попри перекидання своїх батальйонних тактичних груп на тимчасово окуповані території півдня України з Донбасу, окупанти продовжать наступ на сході.

Він зазначив, що в районі Харкова Росія зосередила свої зусилля на захисті позицій та недопущенні виходу українських сил на державний кордон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія пробує розвинути наступ на Бахмут ЗСУ міцно тримають оборону

Скібіцький додав, що Російська Федерація два тижні тому вивела з Донеччини тактичні групи повітряно-десантних військ і перекинула їх до захопленого Херсона. Також ворожа армія перекидає зі свого східного військового округу війська, які використовували для атаки на Слов’янськ.

“Якби Росія виграла битву на півдні та сході України, вона продовжила б нові наступальні операції, щоб захопити більше території України, використовуючи підрозділи, які зараз формуються у РФ”, сказав розвідник.

Розвідка Великої Британії також припускає, що Росія вирішила скорегувати свої плани наступальної операції на Донбасі. Усе тому, що відчула потребу зміцнити угруповання на півдні України. За даними британців, упродовж останніх чотирьох днів російські сили намагалися здійснювати тактичні наступальні дії в районі Бахмута Донецької області, але просуваються “дуже повільно”.

Українська влада повідомляла, що окупанти продовжують перекидати у напрямку тимчасово окупованого Херсона важку техніку через захоплений Мелітополь на Запоріжжі. У кожній колонні по 2030 одиниць техніки від танків, до бойових машин десанту та машин піхоти. Ворожа техніка їде з боку Донбасу, Маріуполя та Бердянська. Таким чином армія противника готується до наступу Збройних сил України.