Велика Британія передасть Україні військові кораблі: перші подробиці

Велика Британія незабаром передасть Україні кілька військових кораблів.

Українські військові вже проходять відповідні навчання на них, заявив посол України в Британії Вадим Пристайко “Суспільному”.

“На ньому вже зараз проходять навчання наші моряки. Вони керують кораблем, вони керують зброєю. Таких кораблів буде кілька”, розповів Пристайко.

Зазначив, що після початку повномасштабної війни в Україні Туреччина повністю закрила протоки в Чорному морі для військових кораблів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У РФ вітали з днем ВМФ зображенням крейсера “Москва”

“Наші пріоритети зрушилися. Нам зараз потрібні протимінні кораблі. Два (кораблі. Gazeta.ua) це початкова цифра, з якою ми зараз працюємо. Це бойові кораблі, які знаходяться на озброєнні військово-морських сил Її Величності”, додав посол.

За його словами, кораблі підготують і оснастять спеціальним озброєнням і обладнанням, що необхідне Україні.

“Але це не тільки два кораблі. У них є більше того ж класу. І на наявних кораблях зараз проходять навчання наші офіцери і моряки”, підсумував дипломат.

У Великій Британії проходять навчання українські військові. Зокрема, вони тренуються керувати кораблями протимінної боротьби. Міністр збройних сил Сполученого Королівства Джеймс Гіппі заявив, який відвідав навчання, захопила інтенсивність, з якою тренуються українські солдати та моряки.

У разі перемоги на виборах прем’єр-міністра Великої Британії, міністерка закордонних справ Ліз Трасс продовжуватиме політику всебічної підтримки України у війні проти Росії. Вона заявила, що буде найбільшим другом України і буде продовжувати справу Бориса Джонсона.

Президент Володимир Зеленський занепокоєний тим, що підтримка України Великою Британією зменшиться після обрання нового прем’єра.