СБУ на Херсонщині виконувала завдання РФ – Чубаров

У Службі безпеки України Херсонської області працювали люди за російськими завданнями.

Вони намагалися послабити всіх, хто доклав зусиль для укріплення можливостей захисту цих територій у випадку нападу Росії. Про це розповів голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров в інтерв’ю “Радіо НВ”.

“І компрометація Меджлісу була одним із напрямків, щоб ми були там знесилені”, сказав Чубаров.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія коригує плани на сході, щоб зміцнитися на півдні розвідка Великої Британії

За його словами, частина зрадників і далі продовжує працювати в Херсонській СБУ.

“Треба розслідувати все це. Є начальники, які давали незаконні, а скоріше за все, і злочинні накази. Є виконавці. І рівень відповідальності має бути диференційований”, наголосив Чубаров.

Ще в перший день вторгнення РФ на територію України окупанти перейшли адміністративний кордон Херсонської області. На початку березня російські загарбники захопили Херсон і область. Попри тиск російських терористів, мешканці Херсонщини протягом березня активно брали участь у проукраїнських мітингах. У червні стали відомі подробиці держзради на півдні України, яка призвела до швидкої окупації Херсонщини.

Росіяни скористалися працівником СБУ, якого попередньо “завербували”. Ідеться про начальника Антитерористичного центру Ігоря Садохіна, який працював на ворога, заявив голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко. За його словами, саме Садохін видав ворогу сітку мінних полів і координував дії російської авіації, коли супроводжував колону херсонської СБУ в евакуацію.

У березні президент Володимир Зеленський звільнив із посади керівника СБУ у Херсонській області Сергія Криворучка та позбавив його генеральського звання.