Перше судно із українським продовольством вийшло з одеського порту – Кубраков

Перше судно з українським продовольством вийшло з Одеського порту близько 9:15 1 серпня.

Йдеться про судно RAZONI, яке під прапором Сьєрра-Леоне прямує до порту Тріполі у Лівані. Про це у Facebook повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

“Cудно рухатиметься коридором, безпеку якого підтверджено нашими партнерами-гарантами ООН та Туреччиною. На його борту 26 тисяч тонн української кукурудзи. Україна є четвертим найбільшим експортером кукурудзи в світі, тому можливість його вивезення через порти це колосальної ваги успіх для забезпечення глобальної продовольчої безпеки”, – повідомив Кубраков.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вбивство в Оленівці: експерт пояснив, що хотіла зробити Росія

Україна разом з партнерами робить черговий крок до запобігання світовому голоду, наголосив міністр.

“Розблокування портів дасть щонайменше 1 млрд доларів валютної виручки для економіки та можливість для аграрного сектору спланувати посівну наступного року”, – написав Кубраков.

22 липня в Стамбулі відбулися переговори щодо відновлення експорту українського зерна із заблокованих російськими окупантами українських портів.

Україна підписала договір з Туреччиною та ООН щодо безпечного функціонування експортних маршрутів у Чорному морі. Другий договір Туреччина й ООН підписали з Росією.

Наступного дня Росія вдарила ракетами по одеському порту, порушивши умову договору.

​​У Чорному морі 27 липня відновили роботу порти: Одеса, Чорноморськ й Південний.