“Добровольці” із Санкт-Петербурга: РФ формує нові батальйони для війни в Україні

У Санкт-Петербурзі та Ленінградській області Росії формують “добровольчі” підрозділи для війни проти України.

Про це повідомив американський Інститут вивчення війни (ISW) за підсумками 31 липня.

За даними аналітиків, у Ленінградській області формують два артилерійські дивізіони “Невський” і “Ладозький”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Конгрес США оприлюднив законопроєкт, який визнає РФ спонсором тероризму

Місцева влада оголосила про додаткову соціальну підтримку “призовників”, які уклали контракт. “Добровольцям” пропонують одноразову виплату у 200 тис. рублів та соціальні виплати.

В інституті додали, що у Лузі неподалік Санкт-Петербурга росіяни формують батальйон “Санкт-Петербург”.

Аналітики переконані, що метою формування “добровольчих” підрозділів є підживлення резервів росіян для війни проти України без проведення загальної мобілізації у Росії.

1 липня 2022 року у Москві почали формувати військовий підрозділ з найманців для участі у війні проти України. Вербувальники й самі найманці називають його “собянінським полком”, оскільки підрозділ частково фінансується з бюджету російської столиці. У “полк” здебільшого в нього записуються жителі інших регіонів Росії.

Мер Москви Сергій Собянін з початку війни в Україні майже не висловлювався про “спецоперацію”. За інформацією російських ЗМІ, він намагається дистанціюватися від воєнних дій і займатися справами міста.

Водночас Собянін підписав угоди про співпрацю з так званими ЛДНР, а Москва взяла “шефство” над окупованими Донецьком і Луганськом у питанні фінансової допомоги.