Вбивство в Оленівці: експерт пояснив, що хотіла зробити Росія

Росія пішла на вбивство захисників Азовсталі в Оленівці, щоб залякати не тільки українців, а й світ. Щоб усі боялися воювати з Кремлем. Україна має звертатися до міжнародних організацій, які гарантували вихід українських воїнів та гарантування Москвою їх безпеки. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів військовий експерт Павло Лакійчук.

“Росія пішла на такі ж кроки у Бучі, Ірпені, Бородянці. Тому що це Росія. І тому що захисники Азовсталі не здалися, насправді. Тільки виконали наказ. Їх не змогли зламати. Тому росіяни їх демонстративно знищують. Залякують нас та світ своєю нелюдською поведінкою. Це терор. Щоб кожен у світі приміряв це на себе та боявся вступити у протистояння з Росією”, – говорить Лакійчук.

Після того, що відбулося, Україна має звертатися до міжнародних організацій, які свого часу зголосилися бути гарантами виходу захиснків Азовсталі, наголошує експерт.

“Треба пред’являти претензії до них. Адже виходить так, що ті, хто гарантував безпеку людям, насправді їх обдурили. Раз вони давали гарантії, значить мають засоби впливу на Росію. І свої гарантійні обов’язки мають бути дотримані. Щодо можливостей України – тільки остаточна перемога змінить розклад сил в цих питаннях. До початку повномасштабного вторгення ми активно намагалися визволити бранців Кремля. І, на жаль, ті кроки, які здійснювала Україна, у 90 відсотках випадків виявлялися неефективними. Це залежить лише від доброї волі Кремля. Тобто тільки програш Росії у цій війні може призвести до безумовного звільнення усіх людей, яких незаконно утримують в російському полоні. Це має бути однією з вимог до Росії на мирних перемовинах, – каже Лакійчук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вбивство полонених в Оленівці: експерт пояснив, чому Росія пішла на такий крок

Обміном полонених займається Головне управління розвідки і як вони їх здійснюють – це закрита інформація, пояснює експерт.

“Це дуже делікатна і складна непублічна робота. Яка потребує багато зусиль, але результати здається неспівідносними із затраченими силами. Але треба розуміти, що кожен полонений, який повертається додому, дуже важлий. Будь-які зусилля у цьому напрямку виправдані”, – уточнює Лакійчук.

У ніч на 29 липня росіяни вбили частину полонених військових полку “Азов”, які перебували в колонії Оленівки, повідомив лідер руху “Азов” Андрій Білецький.

За даними російських агресорів, від вибуху в колонії для військовополонених в Оленівці загинули понад 50 українських захисників. Відразу після вибуху Росія звинуватила ЗСУ в обстрілі виправної колонії. Українські силові структури заявили, що вибух в Оленівці був російським терористичним актом.