Атаки на Харківщині: до чого готується Росія – прогноз Інституту вивчення війни

Війська Російської Федерації відновили атаки на Харківщині, зокрема, на північний захід і південний захід від Ізюма. Можливо, російські окупанти створюють умови для проведення наступальних операцій далі на захід, у бік Харкова. Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни.

В останні дні російські війська вже зробили безуспішні штурми і спроби бойової розвідки Чепіля, Щурівки й Гусарівки на північний захід від Ізюма, а також відновили штурми Дмитрівки та Бражиковки, що на південний захід від Ізюма.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вбивство полонених в Оленівці: експерт пояснив, чому Росія пішла на такий крок

Окупанти протягом декількох місяців утримували позиції в районі Балаклії та Великої Комишувахи і можуть використовувати ці два райони в якості плацдармів для наступальної операції в бік Харкова.

На думку експертів Інституту, вкрай малоймовірно, що війська РФ захоплять Харківську область або місто Харків, враховуючи темпи просування Росії на Донбасі і те, що зберігаються проблеми з формуванням сил і тиловим забезпеченням.

Вранці 1 серпня окупанти нанесли удари по Салтівському району Харківа. Уже відомо про двох постраждалих, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

Російські загарбники продовжують бити по мирних населених пунктах на Харківському напрямку.

Зі ствольної, реактивної артилерії та танків обстрілювали такі міста й села, як Харків, Слатине, Питомник, Черкаські Тишки, Федорівка, Петрівка, Рубіжне, Мосьпанове, Перемога, Асіївка, Гусарівка та Чепіль. А ще завдали авіаудару біля Старого Салтова.