У РФ вітали з днем ВМФ зображенням крейсера “Москва”

Учора, 31 липня, Росія святкувала день свого Військово-морського флоту (ВМФ).

У Республіці Башкортостан місцеве видання “Бакалинские зори” привітало моряків картинкою з крейсером “Москва”, який знищили українські військові. Зображення супроводжувало вітальний текст.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Офісі президента покепкували з “морської доктрини” Путіна

Після того, як мережею розійшлися скриншоти цього привітання, видання видалило картинку з російським кораблем.

У самому тексті згадується історія свята та визначні дати з історії флоту. Про війну Росії проти України й участь в ній російських кораблів не ідеться.

13 квітня повідомили про ураження російського ракетного крейсера “Москва” українськими ракетами “Нептун”. Унаслідок обстрілу Росія втратила 16 крилатих ракет.

14 квітня міноборони Росії визнало, що на палубі флагмана ЧФ РФ сталася пожежа. Її пояснили “випадковою детонацією боєприпасів”. Про інцидент командування доповіло особисто російському президенту Володимиру Путіну.

Того ж дня українське військове командування повідомило, що внаслідок влучання українських ракет крейсер “Москва” почав тонути. Згодом стало відомо, що судно затонуло після тривалої пожежі на борту, поки його буксирували в Севастополь.

У російському Міноборони підтвердили загибель лише капітана “Москви”, а 27 осіб були оголошені безвісти зниклими. За даними журналістів, серед зниклих є строковики.