У Латвію ринули російські журналісти – Служба безпеки відреагувала

Служба державної безпеки Латвії попередила керівництво держави про ризики, повʼязані з тим, що в країні починає працювати дедалі більше російських медіакомпаній.

Від початку повномасштабної війни в Україні до Латвії з Росії емігрували понад 200 російських журналістів та 23 засоби масової інформації. Деякі з них вже офіційно розпочали роботу з Риги, пише Delfi з посиланням на”Латвійське радіо”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прокуратура взялася за редактора пропагандистського телеканалу

Служба держбезпеки у письмовому розʼясненні “Латвійському радіо” заявила, що “оцінює те, що відбувається в інформаційному просторі в контексті поточної геополітичної ситуації та агресивної війни Росії в Україні”.

“СДБ постійно оцінює ризики, що виникають внаслідок цілеспрямованих та систематичних зусиль Росії щодо впливу на інформаційний простір та ЗМІ. Служба держбезпеки поінформована про роботу російських незалежних ЗМІ у Латвії. У звʼязку з цим служба виявила ризики для безпеки латвійського інформаційного простору, а також розвідувальні ризики, повʼязані з тим, що діяльність ЗМІ традиційно була на користь російських спецслужб. Про це СДБ проінформувала найвище керівництво країни”, ідеться в повідомленні.

З 1 серпня призупиняється дія угоди між Латвією та Росією про спрощення взаємних поїздок жителів прикордонних районів.

У зв’язку з рішенням Росії закрити латвійське консульство у Пскові видача прикордонних дозволів більше неможлива. Це було єдине дипломатичне та консульське представництво Латвії за кордоном, яке видавало такі дозволи громадянам РФ.