Влада Косово перенесла зміну сербських документів до 1 вересня: в ЄС привітали рішення

Уряд Косово переніс зміну сербських номерних знаків та ідентифікаційних карток до 1 вересня.

Голова європейської дипломатії Жозеп Боррель привітав це рішення, написав він у Twitter.

Він пообіцяв, що всі блокпости будуть негайно зняті.

“Відкриті питання слід вирішувати шляхом діалогу за сприяння ЄС і зосередитися на всебічній нормалізації відносин між Косово та Сербією, що має важливе значення для їхнього шляху інтеграції до ЄС”, написав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міноборони Сербії зробило заяву щодо Косово

Північ Косово заселена етнічними сербами, які негативно ставляться до відокремлення регіону від Сербії. Тому там досі користуються сербською валютою та мають сербське громадянство.

Угода між Сербією та Косово, укладена у 2011 році, передбачає тимчасове (терміном на 5 років) використання мешканцями півночі країни нейтральних документів та номерних знаків. Попри те, що перехідний період вже давно завершився, всі спроби примусити косовських сербів перейти на національні документи лише викликали масові протести.

31 липня на півночі частково визнаного Косово місцеві серби збудували барикади, протестуючи проти рішення Приштини про перереєстрацію транспортних засобів та ідентифікаційних карток.

Поліцейські підрозділи у муніципалітетах на півночі Косова викликані мобілізацією.

До кордонів із Сербією косовари підтягують спецпризначенців.

Місія НАТО в Косово заявила, що готова втрутитися у конфлікт із Сербією.

В ніч на 1 серпня президент Сербії Александр Вучич виступив зі зверненням до свого народу. Жодного оголошення війни чи спеціальних операцій не було.