Конгрес США оприлюднив законопроєкт, який визнає РФ спонсором тероризму

Палата представників Конгресу США оприлюднила законопроєкт про визнання Росії країною-спонсором тероризму.

До списку актів міжнародного тероризму включені дії Росії проти мирного населення Чечні, підтримка сепаратистів на Донбасі, підтримка Сирії (визнаної державою-спонсором тероризму), отруєння родини Скрипалів у Великій Британії, збиття малазійського Боїнга та інші. Текст документа опубліковано на сайті нижньої палати Конгресу.

“За вказівкою президента Володимира Путіна, уряд Російської Федерації підтримував і продовжує підтримувати акти міжнародного тероризму проти політичних опонентів та націй”, йдеться у тексті документа.

Приділено увагу підтримці Росією ПВК “Вагнер”, яку в законопроєкті визначено як “маріонеточне формування Міноборони РФ”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому важливо визнати РФ країною-терористом і що це змінить

“У США є низка інструментів, щоб притягнути Російську Федерацію до відповідальності, скоротити її воєнну машину та ізолювати її економічно та дипломатично, зокрема оголосивши її державою-спонсором тероризму та наклавши відповідні санкції”, йдеться у документі.

Держдеп вносить до списку країн-спонсорів тероризму держави, які, на думку держсекретаря, неодноразово надавали підтримку терористичним актам по всьому світу. Санкції, які накладаються на такі держави, містять обмеження на отримання допомоги від США, заборона на експорт і продаж продукції оборонного призначення, заходи контролю за експортом товарів подвійного призначення, різні фінансові та інші обмеження.

Україна наполягає на наданні Російській Федерації статусу країни-спонсора тероризму. Це допоможе накласти на неї додаткові обмеження, що заблокують можливість співпрацювати з агресором, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Держави-спонсори тероризму список країн, які, згідно з офіційною позицією Держдепу США, надають підтримку актам міжнародного тероризму. Включення до списку спричиняє жорсткі економічні та політичні санкції США заборону на постачання зброї, контроль експорту товарів подвійного призначення, заборони на економічну допомогу, а також накладення різних фінансових та інших обмежень.

Якщо Держдеп також ухвалить резолюцію, то Росія стане п’ятою країною у списку спонсорів тероризму. На цей час в список внесені чотири держави: Куба, Північна Корея, Іран і Сирія.