З Донецької області евакуюють 250 тис. людей: розповіли подробиці

З Донецької області мають виїхати більше 250 тис. людей. Створено евакуаційний штаб.

Загалом мають евакуювати більше 50 тис. дітей та більше 200 тис. дорослих, на брифінгу повідомила віцепрем’єр-міністерка України Ірина Верещук, інформує Gazeta.ua.

Вона порадила телефонувати в адміністрації, або писати онлайн в чат-ботах. Все буде фіксуватися в обласній військовій адміністрації.

“До таких людей приїдуть, заберуть, транспортуватимуть до місця евакуації. Це може бути автобус чи потяг. Потім їх привезуть, наприклад, сюди (в Кременчук, Полтавської області Gazeta.ua)”, розповіла Верещук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Терор Донеччини: зросла кількість вбитих росіянами цивільних

По дорозі переселенцям зроблять все, щоб вони отримали довідку внутрішньо-переміщених осіб.

“На вокзалі їх зустрінуть і дадуть першу допомогу і фіндопомогу. Укрпошта вже це знає, як робити. Гроші є. Ми всі помилки минулих хвиль евакуацій врахували”, сказала міністерка.

Є люди, які відмовляються виїжджати, каже вона.

“Розуміємо, що хтось не хоче евакуюватися. Тоді там є певний формат відмови. Там персональна відповідальність. Але ще раз кажу, газу, опалення не буде, світла не буде”, наголосила Верещук.

Уряд України запровадить обов’язкову евакуацію мешканців неокупованих районів Донецької області перед початком опалювального сезону. З Донеччини доведеться евакуювати щонайменше 200220 тис. місцевих жителів.

Минулої доби, 30 липня, окупаційні війська Росії завдали по Донецькій області 34 удари. Є жертви та поранені серед цивільних. Також 76 руйнувань.