Вбивство полонених в Оленівці: експерт пояснив, чому Росія пішла на такий крок

Росія готувала вбивство українських полонених захисників Азовсталі в Оленівці зазделегідь. На це могла піти російська влада, щоб не віддавати на обмін українських бійців і зберегти авторитет у свого електорату. З іншого боку, вбити українських воїнів могли терористи з так званих ЛДНР, щоб помститися. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів військовий експерт Іван Січень.

“Росіяни думають, як зомбі – що це нібито нацисти самі себе знищують. Тому вони були проти обміну на російських полонених одразу. Про це говорили у ЗМІ. Тому російська влада встала перед проблемою, що не може обмінювати наших військових. Бо інакше – втратить свій авторитет. І вирішили цю проблему так – знищили наших військових. Переклали відповідальність на Україну. Ще одна причина – росіяни знущалися над захисниками Азовсталі і це намагалися приховати. А єдиний варіант – знищити людей, яких катували. Ця ситуація підтверджує, що Росії не можна довіряти і жоден договір із нею нічого не вартий”, – говорить Січень.

У Росії цей розвиток подій передбачили заздалегідь, каже військовий експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Буде складно” експерт назвав точку фронту, яка стане найгарячішою

“Говорили, що це терористи і їх треба вбивати. Це все було заплановано. На місце, де були наші бійці, привезли уламки американських HIMARS. Що нібито це Україна знищила своїх же військових. У нас була домовленість, що наші військові виходять з Маріуполя, але їм збережуть життя. Вже тоді почалися заяви, що цього не треба робити. Тому росіяни їх і знищили. Керівництво Росії все підготувало, щоб так діяти. Не виключно, що самі бійці так званих ЛДНР самі вирішили знищити наших бійців – з особистих міркувань та образ за великі втрати, які їм наносили”, – пояснює Січень.

В російській армії починається моральний розклад, підкреслює експерт.

“Це призводить до розпаду країни. Перетворення армії на бандформування. Війна затягнулася. Росіяни, якщо раніше мали мотивацію – хоч і надуману боротьбу з нацистами, – зараз її втратили. Вони бачать, що ніхто в Україні Росію не підтримує. В армії починається масове пияцтво, депресія. Знищене багато кадрових командирів. Знищені бази та штаби. Тож моральний стан такий на всіх фронтах бойових дій. Росія з травня проводить приховану мобілізацію. Але неприховано на це піти не може. Російська армія почала воювати сама з собою, – говорить Січень.

У ніч на 29 липня росіяни вбили частину полонених військових полку “Азов”, які перебували в колонії Оленівки, повідомив лідер руху “Азов” Андрій Білецький.

За даними російських агресорів, від вибуху в колонії для військовополонених в Оленівці загинули понад 50 українських захисників. Відразу після вибуху Росія звинуватила ЗСУ в обстрілі виправної колонії. Українські силові структури заявили, що вибух в Оленівці був російським терористичним актом.