РФ заздалегідь підготувала могили для страчених військових в Оленівці – Bellingcat

Росіяни готувалися до вбивства українських полонених в Оленівці на Донеччині. Та викопали заздалегідь могили для поховання.

Ці могили з’явилися навіть не за два дні до масового вбивства українців, а за понад тиждень. Про це у Twitter сказав засновник Bellingcat Еліот Хіггінс, навівши докази.

Також 27 липня OSINT-дослідник Александер Олівер помітив свіжовириті могили на території колонії на супутникових знімках Maxar.

“На знімку з Оленівської в’язниці, де вбили 50 військовополонених, видно могили, викопані біля північної стіни. На знімку від 27 липня, за два дні до вибуху, могили ще порожні, засипали їх 29 липня, в день вибуху”, написав Олівер у Twitter.

Засновник Bellingcat Еліот Гіґґінс довів, що ці могили з’явилися навіть не за два дні до масового вбивства українських військовополонених в Оленівці, а за понад тиждень.

“Знімки з нижчою роздільною здатністю на Planet вказують на те, що зрушення ґрунту сталося після 18 липня і до 21 липня в Оленівській в’язниці”, зазначив Гіґґінс .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РФ не відповідає на вимогу повернути тіла вбитих полонених в Оленівці Верещук

Олівер впевнений, що в Оленівці відбулося заздалегідь сплановане умисне вбивство.

“Якщо це могили, то це ще один доказ того, що це був заздалегідь спланований російський воєнний злочин, який, мабуть, був підготовлений за кілька днів. Звісно, у таборах для військовополонених можуть бути могили, які не є свідченням масштабного воєнного злочину. Але кількість можливих могил, які здаються свіжими на цих знімках, і масштаби воєнних злочинів наштовхують на думку, що це не збіг”, написав Олівер.

Також він припускає, що росіяни могли вбити українських воїнів до вибуху. Його ж використали для того, щоб звинуватити у своїх злочинах Україну.

“Я вважаю, що військовополонені могли бути вбиті до вибуху, який пізніше використали як прикриття, щоб звинуватити Україну. Уже підтверджено, що потенційні могили в Оленівській в’язниці були викопані більш ніж за тиждень до нападу. Чи є якісь реальні докази того, що військовополонених було вбито в результаті вибуху, а не раніше? Подібна постановка буде далеко не першою”, пише Олівер.

У ніч на 29 липня росіяни вбили частину полонених військових полку “Азов”, які перебували в колонії Оленівки, повідомив лідер руху “Азов” Андрій Білецький.

За даними російських агресорів, від вибуху в колонії для військовополонених загинули понад 50 українських захисників. Відразу після вибуху Росія звинуватила ЗСУ в обстрілі виправної колонії. Українські силові структури заявили, що вибух в Оленівці був російським терористичним актом.

30 липня окупанти виклали список прізвищ нібито поранених та загиблих внаслідок терористичних дій в Оленівці. Загинули на місці 48 людей. Ще двоє померли дорогою до лікарні, стверджують загарбники. З поранених росіяни назвали 73 прізвища полонених.

Українська сторона не може підтвердити чи спростувати ці повідомлення та перевіряє їх на правдивість.