Серби в Косові заблокували дороги, пролунали постріли – ЗМІ

На півночі частково визнаного Косова місцеві серби збудували барикади, протестуючи проти рішення Приштини про перереєстрацію транспортних засобів та ідентифікаційних карток.

Повідомляється й про інші випадки блокування автошляхів на півночі Косова. Також повідомляють про сирени та постріли щонайменше у двох містах на півночі Косова, пише “Європейська правда”.

Місцеві серби на півночі Косова заблокували головну дорогу вантажівками біля переходу Яріньє, що знаходиться в муніципалітеті Лепосавич, повідомляє “Радіо Свобода”.

Блокаду також встановили у селі Зупче, яке знаходиться неподалік шосе Брняці-Мітровіца.

Журналісти пишуть про сирени повітряної тривоги у північній частині Косова. Армію Сербії приведено у підвищену бойову готовність, повідомляє FREEДОМ.

Раніше у Сербській прогресивній партії президента країни Александера Вучича заявили про “денацифікацію Балкан”. Про це у Twitter написав представник партії Володимир Джуканович.

“Схоже, Путін попросив Вучича влаштувати війну на Балканах для відволікання від України”, коментує політтехнолог Тарас Березовець.

Північ Косова заселена етнічними сербами, які негативно ставляться до відокремлення регіону від Сербії. Тому там досі користуються сербською валютою і мають сербське громадянство.

Доповнюється.