Неймовірне зоряне небо: українські полярники опублікували унікальні фото

Українські полярники зі станції “Академік Вернадський” показали фото арктичного неба.

Побачити чисте зоряне небо над станцією можна не так уже й часто: зазвичай тут все затягнуто хмарами, та ще й опади якісь йдуть, розповідають на станції.

“Погляньте, яке неймовірне зоряне небо днями спостерігали наші полярники та полярниці на “Вернадському”. Це така унікальна краса, що ми вирішили неодмінно поділитися нею з вами. Тим паче, побачити чисте зоряне небо над станцією можна не так уже й часто”, пишуть.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Занурюються на три км: науковці розповіли, які рекорди ставлять кити

У Північній та Південній півкулі відрізняються не лише пори року, а й зірки та сузір’я, а також напрямок їхнього руху.

З 88 сузір’їв більшість знаходиться саме у Південній півкулі 45. Ще 28 у Північній, а 15 розташовані в районі екватора, тому їх помітно з обох півкуль (проте інколи в різний час).

У Північній півкулі головним орієнтиром є Полярна зірка (сузір’я Малої Ведмедиці). Вона завжди вказує на Північ, адже розміщена майже над Північним полюсом.

Як “вказівник” на Полярну зірку зазвичай використовують сузір’я Великої Ведмедиці найбільше у Північній півкулі.

У Південній півкулі найближчою до Південного полюсу є сигма Октанта, однак її складно використовувати як орієнтир, адже, на відміну від Полярної зірки, її майже неможливо помітити неозброєним оком.

Однак є сузір’я, за якими можна визначити напрямок на Південний полюс. Це Південний хрест і фрагмент сузір’я Центавра альфа- і бета-центавра.

Південний хрест це найменше, але чи не найвідоміше сузір’я: він зображений навіть на прапорах деяких країн.

Доповнюється.