Назвали справжнє ім’я росіянина, який катував та вбивав українських полонених

У мережі назвали справжнє ім’я росіянина, який катував, а потім вбив полоненого українського військовго.

На думку дослідників, попередня ідентифікація виявилася хибною. Про це йдеться у дописі InformNapalm та у версії ідентифікації злочинця групою Molfar.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна встановила особу окупанта, який катував українського військового

Дослідники InformNapalm звернули увагу на зняте окупантами відео з “форсуванням Сіверського Донця”, на якому засвітився ймовірний учасник катування та вбивства. Йдеться про найманців з підрозділу “Ахмат”.

На наявних кадрах найімовірніше – не найманець Віталій Арошанов з Калмикії і не його брат Арслан Арошанов, а якут Айдос Албан 1997 року народження з підрозділу “Ахмат”.

“Судячи з опису до відео від російських пропагандистів, в підрозділі є бойовики з різних регіонів РФ, зокрема – командир з позивним “Белый” з Якутії. Судячи з того, що в кадр на відео потрапляє тільки один якут, ймовірно саме він і вчиняв звірства, поки інші учасники групи тримали полоненого”, – пишуть волонтери.

У мережі активно поширюють хибну ідентифікацію, коли у якості ката називають Віталія Арошанова з Калмикії. Для поширення цієї версії на Telegram-канал InformNapalm навіть здійснили бот-атаку.

“Тут не обійшлося без російських спецслужб, що намагаються завадити ідентифікації реального злочинця. Численні повідомлення про те, що катував українського полоненого один з братів Арошанових часто підкріплюється ще й закликами знищити всю їхню родину”, – кажуть фахівці.

В InformNapalm наполягають, що риси обличчя і опосередковані ознаки вказують, що це не калмик, а якут. Цієї версії також притримуються дослідники групи Molfar та серед аргументів вказують на ідентичні особливості між катом на відео і Айдосом Албаном у будові лівого ока (воно відрізняється від правого), у відстані від очного яблука до брови, у мочках вух та їхній будові. У ката і Албана також ідентичні овал обличчя та підборіддя.

Крім того, у обох – один і той же годинник: він є на відео і нещодавно був на аватарці у соцмережі Албана.

“Усе зазначене може свідчити про непричетність жодного з братів Арошанових до цього конкретного випадку катувань. Та це не означає, що вони не робили того ж самого, що зробив і цей якут, з іншими українцями, які потрапили до них у полон. Весь цей підрозділ російських найманців є воєнними злочинцями, бо вочевидь, що відео, яке потрапило в мережу, це не поодинокий випадок, а прийнятна практика в цьому підрозділі”, – наголосили в InformNapalm.