РФ не відповідає на вимогу повернути тіла вбитих полонених в Оленівці – Верещук

Російська Федерація досі не відповідає Україні на вимогу повернути тіла вбитих полонених в Оленівці.

Про це повідомила віцепрем’єр-міністерка, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук під час брифінгу в Кременчуці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Подоляк навів три докази, що воєнний злочин в Оленівці був саме терактом РФ

“За це має бути покарання персональне. Вимагаємо, щоб Росію визнали державою спонсором тероризму. Це міжнародний злочин. Щодо повернення тіл. Омбудсман зробив заяву. Ми як уповноважені теж запити зробили. Поки відповіді від від Росії немає”, заявила Верещук.

Вона наголосила, що вся світова спільнота має зреагувати на злочин Росії в Оленівці й ухвалити рішення, які зупинять країну-агресорку та її терористичні дії.

“Поки що наша цивілізація під загрозою”, зауважила Верещук.

У ніч на 29 липня росіяни вбили частину полонених військових полку “Азов”, які перебували в колонії Оленівки, повідомив лідер руху “Азов” Андрій Білецький.

За даними російських агресорів, від вибуху в колонії для військовополонених в Оленівці загинули понад 50 українських захисників. Відразу після вибуху Росія звинуватила ЗСУ в обстрілі виправної колонії. Українські силові структури заявили, що вибух в Оленівці був російським терористичним актом.

30 липня окупанти виклали список прізвищ нібито поранених та загиблих внаслідок терористичних дій в Оленівці. Загинули на місці 48 людей. Ще двоє померли дорогою до лікарні, стверджують загарбники. З поранених росіяни назвали 73 прізвища полонених.

Українська сторона не може підтвердити чи спростувати ці повідомлення та перевіряє їх на правдивість.