У Запорізькій ОВА оцінили зернові збитки через російську агресію

Внаслідок обстрілів російських окупантів у Запорізькій області знищено орієнтовно 30-40 тис. т зернових культур.

Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив голова Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух. Він наголосив, що востаннє українські ниви так палали в часи німецько-радянської війни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Старух назвав приблизні терміни звільнення Запорізької області від окупантів

“З 1 липня в Запорізькому районі внаслідок обстрілу й підпалу в 15 сільгосппідприємствах пошкоджені пожежами зернові культури на площі 1561,63 гектара, у Пологівському районі в 13 сільгосппідприємствах на площі 8132 гектари. Загалом пошкоджено 9693,63 гектара. Це велика цифра. Орієнтовно 30-40 тисяч тонн зернових”, – повідомив він.

За його словами, приблизні збитки тільки 340 млн грн.

“Востаннє українські ниви так палали в часи навали німецьких нацистів. Зараз їх палять рашистські”, сказав він.

Старух наголосив, що росіяни також вивозять за кордон украдене в Україні зерно через захоплений Бердянський морський торговельний порт.

“Спочатку використовували (Бердянський порт. Gazeta.ua) для розвантаження військової техніки, боєприпасів. Загалом використовують з військовою метою. Також вивозять за кордон вкрадене в Україні зерно. Наприклад, у червні вивезли сім тисяч тонн пшениці”, зазначив він.

Водночас Старух запевнив, що в Запорізькій області зберуть нормальний урожай до 700 тис. т на неокупованій частині.

“Зараз зерно є, область буде з хлібом, запаси цього року забезпечені”, запевнив він.

22 липня в Стамбулі відбулися переговори щодо відновлення експорту українського зерна із заблокованих російськими окупантами українських портів.

Україна підписала договір із Туреччиною та ООН щодо безпечного функціонування експортних маршрутів у Чорному морі. Другий договір Туреччина й ООН підписали з Росією.

Наступного дня терористи вдарили ракетами по одеському порту, порушивши умови договору.