“Гуманітарна ситуація на Луганщині катастрофічна, у Сіверськодонецьку інфекція” – Гайдай

Частина території Луганщини досі нескорена.

Збройні сили України тримають оборону. Про це повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай в Telegram

На окупованій території тривають каральні заходи до тих, хто не погоджується із цим режимом.

Гуманітарна ситуація в регіоні катастрофічна тіла загиблих з вулиць і з-під будинків російські загарбники не прибрали й досі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Донбасі окупанти намагаються зірвати ротацію ЗСУ. Б’ють з авіації Гайдай

За словами Гайдая, Сіверськодонецьком поширюється інфекція, імовірно, через споживання води зі свердловин, куди потрапили продукти розкладу. А російські окупанти запустили в місті пересувний телевізор, де показують роспропаганду.

Голова Луганської ОВА також розповів, що у Сватовому патріоти підірвали систему розподілу напрямків залізничної колії.

Завдяки HIMARS кількість ворожих обстрілів зменшилася, логістика ворога погіршилася.

У тимчасово захопленому окупантами Сіверськодонецьку Луганської області залишаються майже 8 тис. жителів. Декого з них депортували на окуповані території. Окупанти оголосили полювання на проукраїнське населення. У їхніх оселях мародерствують під виглядом обшуків. У місті з’явилися партизани. Вони розклеїли листівки-послання до російських окупантів.

Виїхати з окупованих територій Луганської області важко, але можливо. Єдина можливість евакуюватися виїхати в Росію, а звідти у Грузію або іншу країну. Хоча на блокпостах окупанти торгуються. Беруть гроші й пропускають у будь-який напрямок. Все залежить від ціни.