Коли до Туреччини прибудуть перші судна з українським зерном

Перші кораблі з українським зерном можуть прибути до Стамбула вже наступного тижня.

Попередньо, мова йде про дату 3 серпня. Про це повідомляє CNN Turk.

До каравану увійдуть 16 суден. Кораблі спочатку вирушать в Стамбул. Їх відстежуватимуть за допомогою безпілотників і супутників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Доки РФ шантажує голодом, Україна спробує запобігти кризі Зеленський

Українське зерно потім відправлять до країн Африки, зокрема Сомалі.

В ООН вважають, що зерно прибуде в пункт призначення приблизно лише через півтора місяця.

Весь контроль над коридором здійснює центр, який створений в Стамбулі. Крім того, в Туреччині попередили, що судна, що відключили сигнали і не надають прозору інформацію про портові заходи, не будуть допущені в територіальні води країни.

29 липня в портах Одещини почали вантажити перші судна з українським зерном, що були заблоковані в українських акваторіях від початку війни. Зараз в портах перебувають 17 суден з майже 600 000 тонн вантажів. З них 16 суден з українським зерном загальною тоннажністю близько 580 000 тонн, що найближчим часом вийдуть до портів призначення.

22 липня в Стамбулі відбулися переговори щодо відновлення експорту українського зерна із заблокованих російськими окупантами українських портів.

Україна підписала договір з Туреччиною та ООН щодо безпечного функціонування експортних маршрутів у Чорному морі. Другий договір Туреччина й ООН підписали з Росією.

Наступного дня Росія вдарила ракетами по одеському порту, порушивши умову договору.

​​У Чорному морі 27 липня відновили роботу порти: Одеса, Чорноморськ і Південний.