У США встановлюють критерії для визнання Росії спонсором тероризму

Конгрес США розробляє критерії для визнання Росії державою, яка спонсорує тероризм.

Втім, на вже діючі санкції це значно не вплине. Про це заявила офіційна представниця Держдепартаменту США Андреа Калан в ефірі телемарафону.

“Коли йдеться про спонсорування тероризму – існують критерії. Нам потрібно встановити ці критерії, щоб назвати країну спонсором тероризму. Наш Конгрес встановить ці критерії”, – зазначила вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Блінкен не готовий визнати Росію спонсором тероризму NYT

За словам Калан, санкції, які застосовуються, коли країна визначається спонсором тероризму, схожі на ті, що вже наклали на РФ.

Україна наполягає на наданні Російській Федерації статусу країни-спонсора тероризму. Це допоможе накласти на неї додаткові обмеження, що заблокують можливість співпрацювати з агресором, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

3 травня Верховна Рада звернулася до США щодо визнання Російської Федерації державою спонсором тероризму. За постанову проголосували 344 депутати. Державний секретар США Ентоні Блінкен заявляв, що країна розглядає таку можливість.

У квітні президент Володимир Зеленський закликав свого американського колегу Джо Байдена визнати Російську Федерацію державою-спонсором тероризму.