Президент “Фенербахче”: Ми не будемо просити вибачення в України. Посол України має у нас перепросити

“Ми не будемо просити вибачення в України. Офіційний представник із закордонних справ і посол [України] має попросити вибачення у нас. Я думаю, на вас вплинули ЗМІ та пости команд, які змагаються, які лізуть у все на світі”, – сказав Коч.

Він зазначив, що обговорюють подію, яка тривала 20 секунд зі 120-хвилинного матчу, і закликав УЄФА не застосовувати подвійних стандартів і не змішувати спорт та політику.

“Європейські ЗМІ переповнені… Знаєте, які дивні кричалки, яка дивна символіка на матчах в Україні? І знаєте, які дивні транспаранти там піднімають? Банери навіть не йдуть у жодне порівняння з тим, що тут”, – заявив Коч, зазначивши, що має на увазі, зокрема, расизм.

Він також підкреслив, що “Фенербахче” “не замовчує проблем, які змушують усіх ховати голову в пісок”, і не є прихильником війни. Коч вважає, що на клуб не можна покладати відповідальність за дії вболівальників.

Не можна ображати “Фенербахче”. Це було далеко від ідентичності “Фенербахче”. Що б ми зробили? Ми мали заткнути людям роти? Чому була така реакція?” – спитав він.

Президент “Фенербахче” стверджує, що український воротар, який раніше грав у Туреччині (йдеться про українця Дениса Бойка, який грав у “Бешикташі”), провокував трибуни з лави запасних.

Коч подякував тренеру київського “Динамо” Мірці Луческу за його дії на матчі і підкреслив, що інформація про те, що Луческу не було на пресконференції на знак протесту, не відповідає дійсності.

Контекст:

Матч “Динамо” та “Фенербахче” відбувся 27 липня у Стамбулі. “Динамо” перемогло у додатковий час із рахунком 2:1 та вийшло у третій раунд кваліфікації Ліги чемпіонів.

Під час матчу після першого забитого київською командою гола турецькі фани почали скандувати ім’я Путіна. У відповідь на це, за даними “UA-Футбол”, тренер київського “Динамо” Мірча Луческу проігнорував пресконференцію, яка є традиційною після поєдинків у Лізі чемпіонів.

Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) розпочав дисциплінарне розслідування за фактом кричалок турецьких фанатів про Путіна під час матчу.

Після матчу посол України у Туреччині Василь Боднар сказав, що засмучений неприйнятними діями деяких фанатів “Фенербахче”, повідомило “BBC News Україна”. “Розуміємо емоції та хвилювання, які відчуває кожен уболівальник під час такої напруженої гри. Але ніколи не зрозуміємо слова підтримки російському вбивці та агресору, який свідомо вбиває українців і знищує нашу країну”, – сказав Боднар.

“Фенербахче” 28 липня опублікував заяву, в якій наголосив, що засуджує війну, а вигуки частини вболівальників “абсолютно не відображають позиції та цінностей нашого клубу”.